Jeesus Pelastaa

Jeesus1

9

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Alan vaihtaja

      Herransanaa yläpään ja alapään kautta. Käykää testeissä.

    • Ei nysäkullipappi

      Uskovainen suojelee seurakunnissa tapahtuvia rikoksia. ON LAPSENRAISKAAJIA JA KAIKKEA MAHDOLLISTA PAINOSTUSTA JA TIES MITÄ PIKKUPILLEREILLÄ SANANVOIMANVAHVISTAMISTA. Joskun ympäristön kasvavasta painostuksesta johtuen on papinkin parasta ottaa jalat alleen ja vaikka vaihtaa asuinkuntaa ja miksei vielä ammattiakin kaupanpäälle. Uskovaisuus on mielenvikaisuutta.

      • Resistaans

        Juuh. Poikalapsen juurikin tänään saaman tiedon mukaan: Lahkojen sedät eivät enään jaksa poikalapsen kanssa. Niin on jyrkästi ja suoraselkäisesti hän kieltäytynyt jeesussetien jatkuvista lähestymisis yrityksistä. Että.

        Ovat sedät moisesta suuttuneet ja menneet ilmoituksen miliisille tekemään. Eivät millään voi ymmärtää miten heidän erikoisuutensa ei poikalapselle kelpaa. Heidän tuntemansa universumi ( ei iso ) on nyrjähtänyt paikoiltaan.

        Niin on taistelu saanut uuden käänteen.

        Lujaa sielun ( vihollista ) kohtaan tapahtunut hyökkääminen ja vyöryttäminen on tukehtunut pienenkin mielen murtavaan vastarintaan. Nyt huutavat lahkojen sedät syvällä juoksuhaudassa: LOPETAA ! ME EI JAKSETA ENÄÄN !

        Ihan suunnittelevat miliisin kera jopa lähestymiskiellon hakemista poikalapselle. Niin on voimille käynyt hänen järkähtämätön kieltäytyminen.

        Mutta niinkuin aina näissä hommissa ( nim.kokemusta on ) Eihän status guo voi näitä vääntöjä hävitä. Jos ei nyt kerran poikaa omakseen saaneetkaan.

        Laitetaan sille perkuleelle penaltti.
        Siitäs sait, maical nait.


    • Ihmettelee

      Tuleeko jeesuspedofilia jumalasta ?

      Jos se kerran on " jumalan tahto "

    • Doktori 666

      Hihhulit on joukko psykoosissa.

      Vai mitä ?

      • Ei kiitos Ei

        Jaakonkadun saalemin häirikkö sedät kiehnaa ja tyrkyttää itseään poikalapsille.

        " Rakastavat kaikkia poikia " Oman todistelunsa mukaan....

        Eipä siellä ovella näytä jonoa ovella olevan... Vanhojen seniiliytyvien "miesten" kerho.


    • Ikuisesti palatiisi

      Ikuisen paratiisin seurakunta

      " Ihmisen vapaa tahto ".

      Toisti yksinäinen vanha mummu, pastori Mustapään perässä.
      Keittiön pöydän ääressä nimeään pastorin laatimaan testamenttiin kirjoittaessaan.

      Myös keittiön ovea vartioineet lahkon kaksi ( vahvaa ) miestä mutisivat suupielestään.

      " Ihmisen vapaa tahto ".

    • Niilo Yli-Mainio

      Niin se vain tuoki äijä nytkähti nuorena, muistaakseni kauhia kännääjä nuorempana :D :D

    • jkustaffson

      Mooseksen laissa oli säädöksiä myös papeille. Koska papit olivat yhteydessä Jumalaan, heille oli poikkeuksellisen tärkeää, etteivät joutuisi tekemisiin synnin kanssa niin omassa kuin läheistenkään elämässä. Siksi vaimon neitsyyttä teroitettiin heille aivan erityisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3468
    2. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      72
      3221
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      46
      2738
    4. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      54
      2578
    5. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      89
      2397
    6. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      28
      1271
    7. Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!

      Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1196
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      93
      1145
    9. Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä

      On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten
      Luterilaisuus
      337
      1053
    10. Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!

      Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll
      Suomalaiset julkkikset
      14
      946
    Aihe