Jeesus Pelastaa
9
266
Vastaukset
- Alan vaihtaja
Herransanaa yläpään ja alapään kautta. Käykää testeissä.
- Ei nysäkullipappi
Uskovainen suojelee seurakunnissa tapahtuvia rikoksia. ON LAPSENRAISKAAJIA JA KAIKKEA MAHDOLLISTA PAINOSTUSTA JA TIES MITÄ PIKKUPILLEREILLÄ SANANVOIMANVAHVISTAMISTA. Joskun ympäristön kasvavasta painostuksesta johtuen on papinkin parasta ottaa jalat alleen ja vaikka vaihtaa asuinkuntaa ja miksei vielä ammattiakin kaupanpäälle. Uskovaisuus on mielenvikaisuutta.
- Resistaans
Juuh. Poikalapsen juurikin tänään saaman tiedon mukaan: Lahkojen sedät eivät enään jaksa poikalapsen kanssa. Niin on jyrkästi ja suoraselkäisesti hän kieltäytynyt jeesussetien jatkuvista lähestymisis yrityksistä. Että.
Ovat sedät moisesta suuttuneet ja menneet ilmoituksen miliisille tekemään. Eivät millään voi ymmärtää miten heidän erikoisuutensa ei poikalapselle kelpaa. Heidän tuntemansa universumi ( ei iso ) on nyrjähtänyt paikoiltaan.
Niin on taistelu saanut uuden käänteen.
Lujaa sielun ( vihollista ) kohtaan tapahtunut hyökkääminen ja vyöryttäminen on tukehtunut pienenkin mielen murtavaan vastarintaan. Nyt huutavat lahkojen sedät syvällä juoksuhaudassa: LOPETAA ! ME EI JAKSETA ENÄÄN !
Ihan suunnittelevat miliisin kera jopa lähestymiskiellon hakemista poikalapselle. Niin on voimille käynyt hänen järkähtämätön kieltäytyminen.
Mutta niinkuin aina näissä hommissa ( nim.kokemusta on ) Eihän status guo voi näitä vääntöjä hävitä. Jos ei nyt kerran poikaa omakseen saaneetkaan.
Laitetaan sille perkuleelle penaltti.
Siitäs sait, maical nait.
- Ihmettelee
Tuleeko jeesuspedofilia jumalasta ?
Jos se kerran on " jumalan tahto " - Doktori 666
Hihhulit on joukko psykoosissa.
Vai mitä ?- Ei kiitos Ei
Jaakonkadun saalemin häirikkö sedät kiehnaa ja tyrkyttää itseään poikalapsille.
" Rakastavat kaikkia poikia " Oman todistelunsa mukaan....
Eipä siellä ovella näytä jonoa ovella olevan... Vanhojen seniiliytyvien "miesten" kerho.
- Ikuisesti palatiisi
Ikuisen paratiisin seurakunta
" Ihmisen vapaa tahto ".
Toisti yksinäinen vanha mummu, pastori Mustapään perässä.
Keittiön pöydän ääressä nimeään pastorin laatimaan testamenttiin kirjoittaessaan.
Myös keittiön ovea vartioineet lahkon kaksi ( vahvaa ) miestä mutisivat suupielestään.
" Ihmisen vapaa tahto ". - Niilo Yli-Mainio
Niin se vain tuoki äijä nytkähti nuorena, muistaakseni kauhia kännääjä nuorempana :D :D
- jkustaffson
Mooseksen laissa oli säädöksiä myös papeille. Koska papit olivat yhteydessä Jumalaan, heille oli poikkeuksellisen tärkeää, etteivät joutuisi tekemisiin synnin kanssa niin omassa kuin läheistenkään elämässä. Siksi vaimon neitsyyttä teroitettiin heille aivan erityisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1254574Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa693284"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1043154Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma392601Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.282302- 1071563
- 491106
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3341085- 49852
Mitä luulet mies
Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin55681