Jeesus Pelastaa
9
294
Vastaukset
- Alan vaihtaja
Herransanaa yläpään ja alapään kautta. Käykää testeissä.
- Ei nysäkullipappi
Uskovainen suojelee seurakunnissa tapahtuvia rikoksia. ON LAPSENRAISKAAJIA JA KAIKKEA MAHDOLLISTA PAINOSTUSTA JA TIES MITÄ PIKKUPILLEREILLÄ SANANVOIMANVAHVISTAMISTA. Joskun ympäristön kasvavasta painostuksesta johtuen on papinkin parasta ottaa jalat alleen ja vaikka vaihtaa asuinkuntaa ja miksei vielä ammattiakin kaupanpäälle. Uskovaisuus on mielenvikaisuutta.
- Resistaans
Juuh. Poikalapsen juurikin tänään saaman tiedon mukaan: Lahkojen sedät eivät enään jaksa poikalapsen kanssa. Niin on jyrkästi ja suoraselkäisesti hän kieltäytynyt jeesussetien jatkuvista lähestymisis yrityksistä. Että.
Ovat sedät moisesta suuttuneet ja menneet ilmoituksen miliisille tekemään. Eivät millään voi ymmärtää miten heidän erikoisuutensa ei poikalapselle kelpaa. Heidän tuntemansa universumi ( ei iso ) on nyrjähtänyt paikoiltaan.
Niin on taistelu saanut uuden käänteen.
Lujaa sielun ( vihollista ) kohtaan tapahtunut hyökkääminen ja vyöryttäminen on tukehtunut pienenkin mielen murtavaan vastarintaan. Nyt huutavat lahkojen sedät syvällä juoksuhaudassa: LOPETAA ! ME EI JAKSETA ENÄÄN !
Ihan suunnittelevat miliisin kera jopa lähestymiskiellon hakemista poikalapselle. Niin on voimille käynyt hänen järkähtämätön kieltäytyminen.
Mutta niinkuin aina näissä hommissa ( nim.kokemusta on ) Eihän status guo voi näitä vääntöjä hävitä. Jos ei nyt kerran poikaa omakseen saaneetkaan.
Laitetaan sille perkuleelle penaltti.
Siitäs sait, maical nait.
- Ihmettelee
Tuleeko jeesuspedofilia jumalasta ?
Jos se kerran on " jumalan tahto " - Doktori 666
Hihhulit on joukko psykoosissa.
Vai mitä ?- Ei kiitos Ei
Jaakonkadun saalemin häirikkö sedät kiehnaa ja tyrkyttää itseään poikalapsille.
" Rakastavat kaikkia poikia " Oman todistelunsa mukaan....
Eipä siellä ovella näytä jonoa ovella olevan... Vanhojen seniiliytyvien "miesten" kerho.
- Ikuisesti palatiisi
Ikuisen paratiisin seurakunta
" Ihmisen vapaa tahto ".
Toisti yksinäinen vanha mummu, pastori Mustapään perässä.
Keittiön pöydän ääressä nimeään pastorin laatimaan testamenttiin kirjoittaessaan.
Myös keittiön ovea vartioineet lahkon kaksi ( vahvaa ) miestä mutisivat suupielestään.
" Ihmisen vapaa tahto ". - Niilo Yli-Mainio
Niin se vain tuoki äijä nytkähti nuorena, muistaakseni kauhia kännääjä nuorempana :D :D
- jkustaffson
Mooseksen laissa oli säädöksiä myös papeille. Koska papit olivat yhteydessä Jumalaan, heille oli poikkeuksellisen tärkeää, etteivät joutuisi tekemisiin synnin kanssa niin omassa kuin läheistenkään elämässä. Siksi vaimon neitsyyttä teroitettiin heille aivan erityisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie3906738Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta754315Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll1004007Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom443674Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole1363651Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1543628Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut2483549Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi413113Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a143084Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin1082822