ei paljon Jollasta oo juttua...

Miksiköhän, luulisi että Jollalle olisi oikein jo oma osiokin, mutta aika hiljaista on..
Oli taas niin suuret puheet ennen kuin koko puhelinta oli, mutta nyt kun puhelin sitten tuli, niin...
13113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

No eipä ole kuulunut, minne lie kadonnut koko Jolla.

Äänestä
  • Tarkoitin siis Nexus 5 enkä Nexus 7 joka on tabletti.

    Äänestä

  • Niissä on yksi puute, puuttuu Sailfish käyttöjärjestelmä, tosin sen voi asentaa varmaan kohtapuoliin niihinkin. Mutta Jollassa se on aitona valmiina.
    Onko tällainen se kuuluisa sananlasku: Hiljaisissa vesissä ne kalat kutevat ja käyvät pyydyksiin, vai muistinko väärin.

    Äänestä

Juu mutta en itse ostaisi sellaista puhelinta jonka rauta olisi huono verrattuna samanhintaiseen puhelimeen vaikka käyttis olisikin ehkä parempi.

Äänestä
  • Tuskinpa on parempi. Melko tuskaiselta vaikuttaa sen käyttäminen kun on kattonu videoita youtubesta.

    Äänestä

  • Huono käyttöjärjestelmä vaatii rautaa enemmän, hyvä pyörii vaikka tahkolla. On ollut android ja w8 ja en niihin vaihtaisi Jollaa. Kun sen käyttö on tullut tutuksi.

    Äänestä

  • pyörii kirjoitti:

    Huono käyttöjärjestelmä vaatii rautaa enemmän, hyvä pyörii vaikka tahkolla. On ollut android ja w8 ja en niihin vaihtaisi Jollaa. Kun sen käyttö on tullut tutuksi.

    Unohtu mainita, että on sekin mukavaa, kun ei koko ajan joku ole yrittämässä köyttää kiinni omaan "totem-paaluunsa", kai tämä kuvakieli ymmärretään uutisoinninkin valossa.

    Äänestä

  • Itseäni on mietityttänyt, kun aina tarvii olla ne hetken kuumimmat laitteet. Nytkin olen kahden vaiheilla. HTC One m8 vai Galaxy s5. Vaikka samsungi on muovia niin himottaa toi ruutu. Ja nyt vielä tuli toi Oppo Find 7, erittäin mielenkiintoinen kiinalainen. Ja aina vähintään kaks luuria taskussa.
    Sitten näillä ei tee muuta ku räplää viestiä kavereille ja selaa nettiä. Toimii millä tahansa luurilla. Rauta on vaan numeroita, ehkä ulkonäkö ja käyttömukavuus pitäisi olla niitä ratkaisevia.

    Äänestä

Vaan esim itselleni ei niinkään ole ulkonäkö ole se tärkein juttu. Jos kännykän hinta on 400 euroa ja sen rauta on huonoa mutta ulkonäkö hyvä niin en ostaisi tällaista.

Äänestä

taitaa se suomalaisuuden tukeminen olla puhelinpuolellakin sellaista että kova on meteli että jee hyvä suomi, mutta sitten ostetaan kuitenkin ihan joku muu.

en tiedä kumpi on parempaa "uskollisuutta" , edellämainittu, vai se että joku muu ostaa applen puhelimen, vain ja ainoastaan..

Äänestä

Se on hyvä asia että Suomessa suunnitellaan tällaisia puhelimia. Toki voisin harkita Jollan ostoa jos sen käyttis olisi täysin valmis ja puhelimen rauta vastaisi sen hintaa. Tällähetkellä samalla hinnalla saa huomattavasti parempia Android malleja.

Äänestä

Joopa, Jollalle oma sivu ja vapunen vahdiksi sinne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hehehehehehehehhe kirjoitti:

Miksiköhän, luulisi että Jollalle olisi oikein jo oma osiokin, mutta aika hiljaista on..
Oli taas niin suuret puheet ennen kuin koko puhelinta oli, mutta nyt kun puhelin sitten tuli, niin...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu