miten kannattaa suojata älypuhelin kosteudelta ulkoilessa,esim. metässä,pyöräilessä...
Onko nämä minigrip-pussit hyviä vai huonoja eli kostuuko puhelin vain pahemmin jos muovin sisässä? Entä netistä tilattavat oikeat suojat?
Onko nämä minigrip-pussit hyviä vai huonoja eli kostuuko puhelin vain pahemmin jos muovin sisässä? Entä netistä tilattavat oikeat suojat?
Vastaukset 5
Vanhimmat
On ihan hyviä tai sitten tällainen suojapussi: http://www.verkkokauppa.com/fi/catalog/5225c/Laukut-Vesitiiviit-suojat
no on kyllä kallista! melkein 100 euroa yhdestä suojakotelosta! en kyllä itse ainakaan ostaisi!
http://eco-toimistotarvikkeet.fi/tuotelistaus/salkut-ja-laukut ja tuolta se selvitumispakkaus tulee myös muuta sälää mukaan mutta yleis hyödyllinen muuhunkin käyttöön jos vaikka vesillä tulee käytyä.
Kannattaa katsoo mitä muuta sivustolta löytyy http://eco-toimistotarvikkeet.fi/
Minä käytän tavallista pientä pakastuspussia joita saa jokaisesta ruokakaupasta,antaa hyvän suojan kolhuille ja kosteudelle.
Kiristekalvolla voi myös suojata puhelimen ainakin kosteudelta http://proficient.fi/tuotelistaus/pakkaustarvikkeet#36