Ikävää leikkiä

Hankala kaveri

Minulla on tuttava, jonka uskon käyttävän aineita. Hän on saanut jostain päähänsä, että minä suhtaudun sen vuoksi häneen jotenkin ylimielisesti. Pari kertaa, kun hän on ollut pönttö sekaisin, hän on saanut pähänsä, että antaa minulle isän kädestä, eli nolaa minut muiden nähden. Ei hän humalassa ole, eikä vaikuta erityisen agressiiviselta, ennenminkin se vaikuttaa leikiltä. Ulkoisesta olemuksesta ei voi sanoa varmaa, että onko hän silloin ottanut vai ei. Käytös on vain poikkeavaa.

Koska hän on huomattavan iso ja luonnostaan vahva kaveri, niin olen saanut pistää tosissani hanttiin, ettei hän ole päässyt kurittamaan minua. Vaikka paikalla on ollut muitakin, niin kukaan ei ole tullut auttamaan. Tuota höyrypäätä tilanne vain naurattaa, oli kuulema "läheltä piti tilanne" ja "niitä tulee aina elämässä usein vastaan". En ole kuullut, että kukaan muu olisi joutunut samanlaisen hyökkäyksen kohteeksi.

Häntä kai pitäisi auttaa. Onko jokin aine, joka tuota aiheuttaa ja muuttuuko hän vielä agressiivisemmaksi. Normaali humala vie mieheltä voimat, mutta tästä aineesta en arvaa sanoa samaa, taitavat vain lisääntyä. Mitä pitäisi tehdä?

5

1528

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hopi, hopi...

      Rupea käymään salilla.

    • 12+5

      Mul tulee eka mieleen steroidit.

    • ölli

      Anna peppua.

      • BJ.boy.16

        Suosittelen
        Molemmat tykkää ja sitten niitä tilanteita vasta alkaakin tulla vastaan


    • Hankala kaveri

      Entä jos toinen ei tykkää. Jos tietäisin, että po. kaveri on selvin päin ja siitä huolimatta minä vitu--n häntä, niin olisi saanut minut piiskata, jos kerta niin mieli tekee ja siitä paremman mielen saa. Niinhän se on että ketä herra kurittaa, sitä hän myös rakastaa. Mutta kenellekään huumehörhölle en anna lupaa. Sitä paitsi hän haluaa tehdä sen muiden nähden, se olisi jo häpäisyä.

      Aika suuriin joustoihin sitä suostuu kaverien suhteen, Mutta jos joku tabuja käyttää, niin sellaiseen ei kannata mitään satsata. Sellaisen kanssa kaverisuhteet ja kaikki muukin menee pelkästään alamäkeä ja kohti lopullista loppuaan.

      Yritin siis sanoa, että en ole mielestäni mikään tiukkapipo, mutta pilleristi on aina pilleristi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      301
      1065
    2. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      61
      877
    3. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      76
      855
    4. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      71
      735
    5. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      701
    6. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      40
      675
    7. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      44
      597
    8. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      34
      587
    9. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      42
      521
    10. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      49
      519
    Aihe