Kuinka kauan KKO vielä oikein harkitsee Auerin ja Kukan tapauksen valituslupa-anomuksia. Ulvilan murhan hovikäsittely ehtii alkamaan ennen KKO:n ratkaisua.
KKO: Jens Kukka ja Anneli Auer
13
320
Vastaukset
- yksisilmä valhalla
Ihan lähiviikkoina se päätös tulee. Molemmille myönnetään valituslupa.
- korkein oikeus..
piti lasten tarinoita luotettavina kun niiden perusteella purki murhapäätöksen.Turha luulla että se nyt sanoisi että sori vaan taisin erehtyä...........
- auer on syytön
Aivan, sehän tässä on kaikista naurettavinta. KKO palautti asian käräjäoikeuteen juuri lasten kertomusten takia. Sitten käräjäoikeus totesi tuomiossaan, ettei uusilla todisteilla ole mitään merkitystä, eikä lasten horinoiden tueksi ole mitään näyttöä.
- KKOpilkka Porinilkka
Kuulemma KKO:ssa ovat tuomarit raivona, että porilainen eläkettä odottava syyttäjä kusi korkeimpien tuomareitten silmille ja teki heidät yleisen naurunalaisiksi saduillaan saatananpalvonnasta yms.
Ankarat kurinpitorangaistukset on tulossa Porin syyllistäjille.- heko
Mie taas kuulin et linnut ne vaan laulelee siellä KKO:ssa ja nyt häkenauhalta kuluu kukkeliskuu.
- valekana häpeäeläkkeelle
heko kirjoitti:
Mie taas kuulin et linnut ne vaan laulelee siellä KKO:ssa ja nyt häkenauhalta kuluu kukkeliskuu.
Kyllä siellä KKO:ssa on jo ymmärretty, että Auer ja Kukka ovat joutuneet törkeän oikeusmurhan uhriksi. Onneksi edes heillä on munaa vapauttaa syyttömät. Hovi vapauttaa AA:n yksimielisesti uudestaan, ja sitten on Valekanan turha anoa valituslupaa. KKO ei aio retkahtaa Valekanan valheisiin enää toista kertaa.
- narsku meno
reippaita aamutoimia, narksku meininki! bravo..
- willerit cottoneiksi
Jukka luki viimeisenä jouluna Tex Willereiden sijasta Jerry Cottoneita. Ari Auerin mielestä se on erittäin vahva todiste Annelin syyllisyydestä.
- vihto
Ei KKO anna tästä mitään valituslupaa. Lasten raiskaajat jäi nalkkiin kun kuvasivat tekosiaan. Hovioikeudellakin oli helppo juttu antaa näille paskakasoille tuomio. Tää lehmän rangaistus muuttuu kohta päättymättömäksi elinkautiseksi vuosi tuomion sijaan koska vuosituomio yhdistetään elinkautiseen. Mädätköön helvetissä.
- räntäkoski Valehalla
Joku säälittävä antiannelisti siellä vikisee. Vai oletkohan Ari Auer?
- vihto on pihalla
Mistä sä vedät noi sadut.ei mitään oo kuvattu eikä ole mitään kuvattavaa ollu.Millä sä ajattelet?
- kuski641
mistä olet saanu päähäs että ovat kuvailleet tekosia
- iltanen
Taasko näitä lasten raiskaaja lehmään rakastuneita ryömii kiven alta esiin? Kevät on sellaista aikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää2542607puukkotappelu-keskella-tieta
https://www.paivanlehti.fi/puukkotappelu-keskella-tieta-kohta-toinen-miehista-makasi-elottomana-maassa/ Poliisi sai klo292279Missä Martina miehineen?
Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M2581619Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.571571- 691489
- 761295
- 701123
Suurimman myrskyilyn jälkeen
vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul431095Skandaali on persujen vaaliromahdus, ei jonkun metsän kaataminen
Huvittaa kuinka persut yrittävät saada heidän omasta skandaalistaan huomion aivan toisaalle. Persut ovat huonoja häviäm3201075Miten pääsisin vielä tutustumaan sinuun?
Tekisi mieli etsiä sinut facebookista ja laittaa viestiä, se vaan olisi vähän noloa mutta silti haluaisin kokeilla. Siel391075