Nyt olisi yksi talousvaikeuksiin joutunut uskovainen yh-naistuttava naittamassa alle 20-vuotiasta tytärtään minulle.
Tyttö kiinnostaa minua, mutta kuinka pian naittaessa on mentävä kihloihin ja naimisiin?
Tuleeko naitettavaa kuulla?
Naittaminen nykyajan Suomessa?
3
886
Vastaukset
- Yksnuori
Juu, kanttii kysyä tytön mielipidettä. Vaikka olisi kuinka uskovainen ja vanhakin(olen ehkä nuori, kun musta yli 25 v on vanha...). Ja vaikutus naiseen pitää jotenkin tehdä. Mulla itellä on vaikeuksia, kun kihlattu itse haluaakin mut mieheksi, mutta kun en ikinä tullut "kosineeksi" enkä oikein osannut tehdä itseäni tykö. Siis, jos aiot ottaa vaimon, keskity siihen vaimoon äläkä mihinkään muuhun.
- tytti
Kuulehan nyt mies, mies, mies... ai jai jai.
Jos olet tosissasi sen tytön suhteen, kysyt häneltä itseltään. Teillä on aikamoinen ikäero ja on varma, että asia ei ole aivan yksiselitteinen tytölle.
Vaikka äiti onkin talousvaikeuksissa, ei se liity hänen tyttäreensä milläänlailla. Nykypäivän Suomessa, jos joku haluaa parantaa omaa talouttaa rahallisesti naimalla jonkun miehen, on se tehtävä itse, eikä siihen voi käyttää asiaan kuulumatonta henkilöä. Jos siis tyttö suostuu äitinsä painotamana, voisitko elää asian kanssa, että sinulla on nuorikko, joka haaveilee toisesta ja anoppi, joka maksaa velkojaan sinun rahoillasi.
NYT HERÄTYS!
Asia on eri jos tyttö itse osoittaa mielenkiintoa sinua kohtaan aidosti. Painottaen sanaa AIDOSTI! - piikaparka
Heh. Olen itsekin joutunut kerran naittamisen kohteeksi ja minulle sanottiin kun en kyseiseen mieheen rakastunut, että minussa on joku vika kun en uskalla rakastua. Naitettavaa ei haluttu kuulla.
Kysy ihmeessä tarkat tiedot, että koska pitää mennä kihloihin, koska avioon ja mitä muita toivomuksia ois. Heh. Talousvaikeuksia ratkotaan näköjään monin tavoin nykyään. Voi tyttöparkaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?861829Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,171141Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.991135Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79992Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot153862- 92856
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51764Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs54761Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv54701- 53694