Markku Fredman

taisteleva äippä

Onko kokemuksia kellään? Millainen juristi kyseessä? Tartten hyvän asianajajan huoltajuusasiassa. Mielelläni sellaisen, joka voittaa ja on voittanut useamman keissin helposti. Asustelen pk-seudulla.

3

1750

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Roksen

      Kuules, aika paljon ratkaisee onko puheissasi perää. Ei juristi sinulle voita mitään, jos olet sekakäyttäjä tai skitso. Jos paperisi ovat puhtaat ja aikeesi vilpittömät, voit ottaa melkein kenet tahansa asiamieheksesi.

      • Anonyymi

        Näinpä.


    • Anonyymi

      Markku Fredmania en voi suositella kenellekkään. Minun huoltajuuskiistassa tuli tapaamisiin valmistelemattomana, ei ollut tehnyt lähetetyistä materiaaleista huolimatta exel taulukoita valmiiksi, ei tiennyt summia. Lopuksi puolison omaisuudesta jätettiin yli 100 000€ huomioimatta, jouduin maksamaan isot tasingot. Elatusmaksu määrättiin kaksi ketaa isommaksi kuin vastaavissa tilanteissa yleensä, mikä herätti kaveripiireissä sitten ihmetystä. Yhteensä meni n 30 000€ tasinkona ja suunnilleen saman verran eletusmaksuina kymmenenssä vuodessa , yhteensä n. 60 000 €. Exäni sqai kaikki vaatimusensa läpi, jopa niin, että sosiaalityöntekijät myöhemmin tapaamisissa nevoiva minua , miten voin puolustauta exäni vaatimuksia vastaan. Olin aika väsynyt prosessin jälkeen, mutta ei neuvonut, että voisi valittaa, ehkä ei uskonut omiin kykyihinsä. Laskut osasi kirjoittaa hyvin, muistaakseni 3500€. Palvelu oli nollan arvoista. Sokea ilman keppiä ja koiraa luotsaa paremmalla asiantuntemusella pykäläviidankon läpi kuin Markku Fredman. Jos ajattelee, että sitten naisena saisi parempaa palvelua, niin voin vain todeta, että asiaanajajan tehtävä olisi ajaa jokaisen asiakkaansa asiaa, on siis epäluotettava.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      54
      4716
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      168
      4275
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3892
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      126
      3855
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      49
      3671
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      79
      3498
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      98
      3041
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2895
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2716
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      15
      2450
    Aihe