Markku Fredman

taisteleva äippä

Onko kokemuksia kellään? Millainen juristi kyseessä? Tartten hyvän asianajajan huoltajuusasiassa. Mielelläni sellaisen, joka voittaa ja on voittanut useamman keissin helposti. Asustelen pk-seudulla.

3

1578

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Roksen

      Kuules, aika paljon ratkaisee onko puheissasi perää. Ei juristi sinulle voita mitään, jos olet sekakäyttäjä tai skitso. Jos paperisi ovat puhtaat ja aikeesi vilpittömät, voit ottaa melkein kenet tahansa asiamieheksesi.

      • Anonyymi

        Näinpä.


    • Anonyymi

      Markku Fredmania en voi suositella kenellekkään. Minun huoltajuuskiistassa tuli tapaamisiin valmistelemattomana, ei ollut tehnyt lähetetyistä materiaaleista huolimatta exel taulukoita valmiiksi, ei tiennyt summia. Lopuksi puolison omaisuudesta jätettiin yli 100 000€ huomioimatta, jouduin maksamaan isot tasingot. Elatusmaksu määrättiin kaksi ketaa isommaksi kuin vastaavissa tilanteissa yleensä, mikä herätti kaveripiireissä sitten ihmetystä. Yhteensä meni n 30 000€ tasinkona ja suunnilleen saman verran eletusmaksuina kymmenenssä vuodessa , yhteensä n. 60 000 €. Exäni sqai kaikki vaatimusensa läpi, jopa niin, että sosiaalityöntekijät myöhemmin tapaamisissa nevoiva minua , miten voin puolustauta exäni vaatimuksia vastaan. Olin aika väsynyt prosessin jälkeen, mutta ei neuvonut, että voisi valittaa, ehkä ei uskonut omiin kykyihinsä. Laskut osasi kirjoittaa hyvin, muistaakseni 3500€. Palvelu oli nollan arvoista. Sokea ilman keppiä ja koiraa luotsaa paremmalla asiantuntemusella pykäläviidankon läpi kuin Markku Fredman. Jos ajattelee, että sitten naisena saisi parempaa palvelua, niin voin vain todeta, että asiaanajajan tehtävä olisi ajaa jokaisen asiakkaansa asiaa, on siis epäluotettava.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      107
      6904
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4431
    3. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      48
      3806
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      48
      3502
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3498
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      188
      3445
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      24
      2949
    8. Nainen vinkkinä sulle!

      Jos laitat selvän tunnisteen niin kutsun sinut n*ssittavaksi.
      Tunteet
      67
      2654
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      46
      2491
    10. Hei seksikäs

      Upottava katse sinulla ja tiedät sen.
      Ikävä
      13
      1854
    Aihe