NASCAR

blondimuija

alkoi nascar kiinnostamaan ja ajattelin katsoa seuraavan kisan, joku toyota owners. oisko täällä nascar-tietäjiä jotka voisi auttaa pääsemään kärryille mistä on kyse ? tietoa ajajista, säännöistä ym pikku infopakettina. kiitos !

1

396

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tommy1

      Huippusuosittu Sarja joka vetää yli 150 000 tuhatta katsojaa kisoihin paikalle. Pitkät perinteet ja kilpalaji kehittyi aikoinaan 1940-luvulla syvässä etelässä viinan keittäjien toimesta.
      Lajin todellisia legendoja Esim . Richard Petty, Dale Earnhardt.
      Markus Niemelä ja Kimi Räikkönen on ajanut muutamia kilpailuja alemmassa Nascar Nationwide sarjassa.
      Nascar.com sivulta löydät kyllä kaikkea! Mielenkiintoisia ja jännittäviä Nascar kisoja sinulle =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      338
      12741
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      60
      3817
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3264
    4. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      52
      3120
    5. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      134
      3057
    6. 103
      3008
    7. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      77
      2999
    8. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2684
    9. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      43
      2638
    10. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      278
      2552
    Aihe