Veikkaan, että xboxini on jotenkin rikki, kun telkkarilla laatu on sumea ja muutenkin todella epätarkka. Ensin luulin tämän johtuvan huonosta telkkarista, jolla pelailin (semmonen pieni, joltai ei muutenkaan saa selvää, onko kuva huono vai ei), mutta lähiaikoina pääsin kokeilemaan pelaamista kunnon taulutelkkarilla. Laatu oli kuitenkin täyttä helvettiä, eikä näyttänyt yhtään sen paremmalta kuin vanhassa telkkarissakaan. Joissain peleissä laatu on niin huono, ettei saa teksteistä kunnolla selvää, kun ne ovat sulautuneet semmoseksi sumeaksi mössöksi.
Mitä netistä kattelin, niin saattaisi olla niin, että xboxin videokortti tms. on rikki. Jos asia on näin, niin voiko videokortin mahdollisesti vaihtaa? Tai jos kyse ei ole siitä, niin mistä muusta sitten? Ja voiko xboxin korjauttaa jotenkin?
XBOX360 rikki?
SienimieS
3
111
Vastaukset
- tarkka pitäis olla
Ootko tarkistanu asetukset? Onko kiinni HDMI kaapelilla?
- SienimieS
Asetuksissa ei pitäisi olla mitään vikaa, ja ei ole kiinni HDMI-kaapelilla, vaan xboxin mukana tulleella (HD AV Cable) kaapelilla.
- terävää kuvaa
Vaati HDMI:n ja HDMI kaapelin että saa teräväpiirron käyttöön HD tv:ssä. Sitten kun kaapelit on sitä mitä pitää, TV on teräväpiirto ja xboxin asetuksista valittu 1080p kuvanlaaduksi niin sitten saat parasta irti. Katso mitä siellä asetuksissa lukee nyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1849542Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3617258Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1106086Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen294322- 1764160
Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht983864Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu953779Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.373333- 1983217
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik182785