Nuoret! Tehkää lapsia nuorina kuin yli kolmekymppisinä tylsimyksinä. Oppineisuus antaa ja ottaa, mutta kukaan ei voi sanoa teille, mikä on teidän onni. Lapsiperheen perustaminen nuorena tuo todistetusti terveellisempää ja iloisempaa elämää teille. Älkää tarrautuko vanhempiinne vaan perustakaa rohkeasti oman lapsiperheenne, sillä se on oiva tapa itsenäistyä. Monet kärsivät henkisistä ja fyysisistä vaivoista tajuamatta, että ainoa syy on lapsettomuus ja Sen Oikean Puolison puute. Monet tytöt ovat kuin nuoria äitejä hyvin varhain. Kuunnelkaa hyvät tytöt sisimpäänne!
Perustakaa perhe Rakkaudella. Sen ainoan ja oikean löytyminen pitäisi olla ensisijainen päämääränne elämässä eikä niinkään oppiarvo, kunnia tai rikkaus. Mikään ei tee ihmisestä onnellisempaa kuin onnellinen perhe. Uhratkaa aikanne, vaivanne, itseänne lapsia ja puolisoa varten. Luonto on tehnyt ihmisestä juuri sellaisen minkälaisen hänen pitäisi olla ja kuuntelemalla sydäntänne olette onnellisia. Elämä ei ole vaikeampaa kuin hyvä liitto. Perhe selviää yllättävän vähällä ja on kestävämpi ja elovoimaisempi kuin mitkään gladiaattorit. Perhe ei tarvitse pilvilinnoja vaan rakkautta ja rakkautta ja rakkautta!
Kaksi lasta on parempi kuin yksi, kolme parempi kuin kaksi, enemmän parempi kuin ei yhtään. Nainen ja mies on luotu toisilleen ja molemmat voivat oppia toisiltaan. Elämä on mysteeri ja myös puoliso. Rakastakaa toisiaan sydämenne kyllyydestä joka ikinen päivä, joka ikinen hetki. Luonto, ja metsä avaa ruosteiset lukonne ja näyttää polun. Iloitkaa elämää, ilman pelkoa!
Rakkaudella
Lapsissa tulevaisuus.
Nuori, itsenäisty!
3
197
Vastaukset 3
- rampe3
näin yli nelikymppisenä allekirjoitan osiltaan ton jutun..nykyään nuoret elää aika pitkälle virtuaali maailmaa ei osata luoda kontakteja naamatusten,kuten ystäväni sanoi meidän lapsille että se elämä on tuolla lasin toisella puolella ulkona.
enkä kannata parisuhteiden luomista netissä vituiks menee..kattokaa tilastoja.
kaikki tapahtuu itsestään ja onnistuu kun vaan lähtee neljän seinän sisältä pois ja opettelee elämää on ollu mun oppi tenaville,toki elämä välillä koulii aika pahasti mutta sekin on yks tosi hyvä oppitunti muiden joukossa.
puolisot löytyy,duunit..ym - 18+14
Pitkään lapsia hoitaneen naisen kommentti, -vanhemman isän ja äidin lapset erottuvat hoitoryhmästä rauhallisina ja kiltteinä lapsina.
- bufdr
Höpö höpö.
Kuuntelin tässä justiinsa kun nuoret toimitti, ettei sitten mukuloita tule.
Tälläisenä aikana, kun ei ole töitäkään, saati sitten muutakaan.
Tuo sossu on kirosana, niin nuorille kuin vanhoillekin ja armonpaloja ei haluta hakea vaan tulla toimeen omillaan.
Eräs tuumas: Miksi hötkyillä valmiissa maailmassa ja niinhän se tietysti on.
Ensin koulutus, varma työpaikka, sitten jos nämä on kunnossa,,,,,,,,ehkä muksu.
Raha ratkaisee, niin se on tehnyt aina.
Mutta, kuka laittaa kapuloita rattaisiin?????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53907
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan64657- 55650
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43582Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33553En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32528Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk5513- 75457
- 37446
- 33435