Synttäri bileet?

bilehirmu

Täytän 13 kesällä ja haluisin pitää kunnon synttäribileet, koska mulla on kavereita niiin paljon ja nään niitä ehkä viimeistä kertaa koska toiset menee eri kouluu tai eri luokille kun päästää yläasteelle. Joten olis tosi kiva pitää kaikkien tyttöjen ja poikien kaa bileet jollain mökillä ja popittaa pihalla koko yö ja grillata jne. Koska en tahdo pitää kotona enkä edes sais ja en haluu enää pitää mitää pelkkiä pikku kaveri juhlii. Enkä muutenkaa haluis jättää viimesii hetkii frendien kaa pelkäl leffa illal.

Eli oisko teist ihan huono ajatus pitää jollain pikku mökillä tälläset bileet? Ajatus siis oli et sinne jäätäis sitten yöksi nukutaa vaikka kaikki samassa läjässä ellei joku saa kyytii yöllä. Pitäsittekö ite? ja aikuisille kysymys .. antaisitteko pitää lapsen omat bileet ilman valvontaa?

6

207

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hekeke

      Olette kyllä vähän liian nuoria, jotta teidät voisi jättää ilman valvontaa jollekin mökille etenkin, jos meinasitte grillata. Tuskin kukaan tykkää ajatuksesta, että vuokraisi mökkiä tai lainaisi omaansa laumalle teinejä joiden ajatuksen juoksu ei ole vielä järin nopeaa ja selkeää.

    • motari

      Aikuset ei tasa anna äläkä ees kysy. Yritä järjestää ne vitin kauas tai sitte jos tiiät autiotaloi nii roidaa kamat sinne. Kössi vene järvelle tai iha vaa murtaudut taloo. Jos vanhemmat pois nii seuraavaksi: hanki viinat ettet näytä viiitun nössölt, mut kenenkää ei tare juoda. Sitte. Kajarit ja kunnon bassot nii et koko paska kaikuu bileitten yli. Ja vielä. Kutsu seksikkäimmät muijat mitä tunnet oli kavereitas tai ei. Ja feimeimmät hyypät kans. Se takaa suosion ja muista hankkii safkaa, viinaa, vakuutus, kondomei, viinaa, jäitä, ensiapunumero, viinaa, "siivoojat"(jos tulee "sotkuja") ja viinaa. Ja varmuuden vuoks rakenna pari lisävessaa, laita suojalakanat kaikkii sänkyihi ja sohvii ettei oo mällit ympär maiilmaa.


      Ja siin taiski ola melkei kaikki

    • allu1956

      pameja ja viinaa

      • motari

        Joo, hyvä idea! Ja immenkalvot poksahtelemaan!!! Ja pojat keskenään rakastelua, se on parasta mitä tiedän.


      • bilehirmu
        motari kirjoitti:

        Joo, hyvä idea! Ja immenkalvot poksahtelemaan!!! Ja pojat keskenään rakastelua, se on parasta mitä tiedän.

        Toi kyllä kuullostaa aika hurjalta, mutta aika kiihottavalta!


    • ???

      voitte tapailla toisianne vaikka olisittekin eri luokilla/koulussa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      319
      1369
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      327
      1307
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      104
      1077
    4. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      998
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      105
      971
    6. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      930
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      792
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      767
    9. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      69
      631
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      5
      617
    Aihe