sain viime viikol vaa 67e ja tietty suuduin siitä ja nyt se idiootti antaa vaa 30 e viikkorahaa! mitä ajatelette?
äiti on tyhmä
Ella888
866235
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 86
Vanhimmat
ei raha puussa kasva hölmö olisit ollu tyytyväinen mitä siihen mitä sait joten voi voi koita pärjätä. :)
Raha kasvaa puussa jk1 koska mistä raha on tehty no paperista ja mistä paperi on tehty no puusta
Raha kasvaa puussa jk1 koska mistä raha on tehty no paperista ja mistä paperi on tehty no puusta
Tolla periaattella piirakka kasvaa puussa...
No eikun alat sitten kasvattamaan sitä puuta! Voin vakuuttaa, että jos kasvatat rahapuuta, se on pitkän ajan ja kovan työn tulos! Tietysti jos menee toisen metsään ja pistää pöllin selkään ja keittelee siitä kotona paperit ja painaa seteleiksi, pääsee vähä nopeammin kiinni rahaan!
lol
Helvetti mä en saa ees viikkorahaa ja jos saisin niin se olis2e. Niin älä valita jos saat enemmän rahaa ku kukaan normaali lapsi. Ton tekstin perusteella oot aika lellikki.
Sä oot joku kiittämätön kakara
Kiittämätön sellainen!
no jep voisi jutun alkup. kirjoittaja katsoa peiliin. mitä rahoilla edes ostat?
Oon 11v ja saan viikkorahaa 1€ ja sillä mä pärjään! Ei sitä rahaa niinvain saa (ja mäkin joudun tekemään vaivaisen euron takia töitä esim. Imuroin, laitan riskit koneeseen jne.) sitten kun vaivalla ansainnu esim. 4€(=4vk) niin on kiva lähteä kavereiden kanssa kauppaan pyörllä ja ostaa jotakin esim. Karkkipussi jäätelö...
Sama
mitä vittua, mä en ees saa mitää viikko rahaa ja oon tyytyväinen ku vanhemmat ostaa mulle aina sillon tällön jotaki tai jos mä pyydän vähä rahaa, esim kauppaan tai johki niin saan 5euroo ja oon selvinny iha hyvi 13 vuotiaaksi
-_- Voi tätä nykyaikaa. Kakarat lellittyjä ja niille ei mikään riitä.
Vitun pelle pala helvetissä
Ei tarvi kiroilla😖🙄😑
Saat multa 100e/viikko jos säännöllisesti imeskelet mun pippeliä!
Teen sen mielelläni ilmaiseksikin!!! Ihanaa...
Vittu en vitussa ime sun munaa
Mä voisin
Mikä vittu sä oot!!!!???? Mitä helvettii mä en saa ees vuodessa noin paljon, sä oot tommonen saatanan lellitty paskaläjä!!!!! Mee huoraa niin saat rahaa!!!
Itse sain sun iässäs 17e kuukaudessa. Viikkorahaa ei tullu vaan kuukausrahaa ja sillä oikein hyvin pärjäs.
Hei! Mä saan viikkorahaa perjantaisin 10e JA MÄ EN VITTU ITKE! Sun äiti on antanu sulle rahaa ja viel tuut itkee '' YHYHYHYHY, MUTSI ANTO VÄHÄ MASSII! YHYYY '' voi vittu nää saatanan muijat jotka ostaa jtn IHQUDAA ASUI ._. plz, itekki oon muija mut vittu en ala itkee jtn '' mun vitu mutsi anto SIIS OIKEEST VÄHÄ RAHAA SE ANTO KUULKAAS 30E OMG OON KÖYHÄ '' vittu, äitisi antaa rahaa ja sinä et kiitä häntä, MIKÄ VITU MULKKU SÄKI OOT. Kiitos olen puhunut.
Kiittämätön paska olet.
Mä en saa viikkorahaa olleskaan.
Ihimeen ääliö toiki....
Herää!! Oot vitun kiittämätön, sä et osaa arvostaa sitä mitä sulla on...Joillakin ei oo mitään ja sun mielestä 30 eur on vähän. Mee ite tekee töitä jos et ymmärrä et raha ei oo roskaa ja sitä ei saa helpolla." oumaigaas mä en saa kun 30 euroo ja mun mutsi on niin vitu idiootti"??
Nää muut tyypit on kateellisii vaan ku saa vaan 5 euroa viikossa, ei vittu, 5 euroa, ootte kyl köyhii, ja oon samaa mieltä alottajan kanssa, vittu mun viikkoraha tippu kolmeenkymppiin, ennen tuli neljäkymppii, vittu mitä paskaa, 30 euroa!! Miten helvetissä te tyydytte johkin viitteen euroon
hyshys trolli
mistä tiesit että olen trolli
Arvasin vaan, mutta tietääkö joku mistä löytyy homopornoa, koska olen itsekin homo, ja haluaisin tumputtaa homppelipornolle??
intternetin ihmeellisestä maailmasta löydät, kun laitat hakusanaksi gay porn HD
Mä saan 5€ kerran kuukaudessa että repikääpä siitä.
ook sä ihan hullu...kuinka paljon sun pitäis sitä viikko rahaa sit saada! ei se raha aikuisille taivaasta tipu! Tuhat eurooko sä vaadit...voi elämä!
Mä oon 13 ja kohta 14 ja en saa viikkorahaa. Aina välillä kun meen kavereitten kanssa vaikkaa vähän shoppailee ja syömää nii saatan saada 30 € ja ehk kerran kahes kuukaudes. Opetelkaa tyytymään siihen mitä on ei se raha puussa kasva!
minä en saa edes siivoamalla 30 e kasaan kuukaudessa, saari että äiti antais rahat 5 min ennen käteen kun lähden keskustaan kavereiden kanssa
Trolli
sit mun idiotti äiti otti mun samzung kännykän nytte lähiaikoina
do you feelz me?
Siis ei helevetti, mä en saa viikkorahaa ollenkaan, enkä valita. Tajuuks yhtään et sun vanhemmat tekee töitä niitten rahojen eteen, toisin kun sä! Oot varmaan joku 7v kakara, joka ei tiiä rahan arvosta yhtään mitään.
Ja sitä paitsi, se on Samsung, eikä mikää samzung
Pakko sanoo että oot kyllä aika kiittämätön!!
Herranjumala voit olla onnellinen et saat noin paljo rahaa ja viel rahaa!
Joku ei saa lainkaan!
ja mun mielestä pitäis raha jotenki ansaita vaikka roskienviemisestä ja kotitöiden auttamisessa.
no sääli vaa sulle jotku saa rahaa jotku ei oot vaa kadellinen koska mulla on rahaa
tuskin tääl kaikki mitää spurguja ole ..? vittu otitko saatanan äpärä huomioon että sentää jotkut ihmiset tajuaa rahan arvon toisinkuin sinä. juu meijänki isä on arkkitehti eli se on ihan tikas mut en leiju sellasel asial. voivittu mitähelvettiä ?!?!
öö what
Ja vitut mä en ees saa viikkorahaa joskus jos uimahallinn haluun mennä ni kyllähän se onnistuu mutta oo onnellinen mitä sulle ees annetaan sö et oo misyään tyytyväinen
Ja sun samsung puhelinhan vietiin no voi voi ei se ole maailmanloppu kyllä sä ilman sitäkin pärjäät tämä on mun mielipide ja piste. !
sama ku mäki sanoisin (sanon mut en tarkotuksel) : juu faija osti mulle yli 15 000 mopoauton ja makso kortinki ja vittu mä vihaan sitä !!!! iha vitun epäteiluu etten koskaa saa mitää !!!!!!!
ei. sun pitää olla ylpee siit mitä saat ja just tollast kiittämättömät kakarat ei tuu pärjää näi isos maailmas tollasel asenteel. pliis lopeta.
Turpa kiinni te saatanan kakarat jotka saatte yli 50e viikkorahaa.
Ette ansaitse mitään sillä että kuvittelette olevanne jotenkin parempia kuin muut.
No onpa se aivan v**** vähän.Meillä saa rahaa työllä eikä löhöilemällä.
Ja meillä EI SAA VIIKKORAHAA. Sinä vi***kiittämätön kakara.
siis := 0 sä sait 60... ihan vitun perseestä et jotku kultalusikka hanurissa kakarat saa ja 30 oikeesti joss saisin 5 viiikos oisin iki onnelii mut ei ku en saa vittuumitää jos rahaa haluun ni tää on totta myin naapureile mokkapaloja 2euroo kipale ja sain yhteensä 25 euroo oli myyny niit jonku 4tuntii et camoon ,....
Noi paljon? Oikeesti? Mie keräsin 10 litraa mustikkaa meijän mehästä ja sain ihan törkeesti. Sain 30 €, ja teikä pierasee parit mokkapalat ja myy naapureille ja saa noi paljo.... Ite myin pienempänä mansikoita 1 € kappale :D Ei oikein kauppa käyny, enkä älyy sitä vieläkää!!!
Oot vitun lellitty pelle ITE saan viikkorahaa 5e ja oon tyytyväinen siihen ja mun pitää tehdä töitä sen eteen että saan rahan. Oot kiittämätön kakara
Mä oon vitun laiska paska en tee kotitöitä en siivoo en imuroi en pyyhi persettänikäön ja pyyvän äitin syöttää mulle muroja aamulla pyyvän iskän tähtäämään kun oon kusella. ENKÄ SAA KUN 100 € PÄIVÄSSÄ! SIIS OIKEESTI VAA 100€ PÄIVÄSSÄ EIHÄN SILLÄ SAA YHTÄÄN MITÄÄN MITÄ VITTUU MUN VANHEMMAT ON IHAN PERSEESTÄ YHYHYHYHY MÄ TEEN ITSARIN!! MÄ NII TEEN!!! MIKÄ OIS HELPOIN ITSARI YHYHYHY MUN ELÄMÄ ON PERSEESTÄ MUN VANHEMMAT EI OSTANU MULLE SEITTEMÄTTÄ PONII!!!!!!!!!!! YYYHYHYYHYHYHYHY!!!!!!!!
Oho oho oho huppista no mä oon sitte tyttö jollon kyrpä XDDDDD
Ite oon 11v ja saan viikki rahaks
15 e ku tekee töitä ja kaikki meneevnuuskaa
Ebin juttu.
juu saan ton verran kuukaudessa(n. 40e), ei tarvi inistä jos ei saa sellaista viikossa
Normaali viikkoraha on 5-10€
Jos mun vanhemmat antais mulle 30€ viikossa varmasti palvoisin niitä :D
Mitä siitä jos samsung lähtee, osta uus niillä viikkorahoillas.
Ja miten niin anto "vaan" 67e???
Toivon todella että tää on trolli tai jotai typerää pilaa :DDD
Meikä saa 500e / viikko. Mutsil on fyrkkaa
lellipentu
menisit töihin nii saisit rahaa
ihan vitun perseestä niinko äidit yleensäkki
Mä en ees saa viikkorahaa ja jos saisin se ois vaa joku 2€!
Oon tehny 3kertaa tiskit kysymättä eikä mitään!
Öö ootko joku trolli tai jtn?? En mä ees saa mitää viikkorahaa vaik ei olla läheskään köyhii tai mitää???!
Kiittämätön olet sinä
🙄
Onko teidän pakko riidellä?🙄
Älä valita.
Saan itse 10€ kuukaudessa ja oon tyytyväinen.
Jos haluan enemmän minun täytyy tehdä töitä sen eteen.
Ja vaikka periaatteessa raha tehdään paperista joka tehdään puusta, raha ei kasva puussa.
Senkin kiittämätön lellipentu.
Mä saan vaan kaksi e ku se idiootti väittää että ”kaksi e on iso summa rahaa🤬🤯😡😤😭
OLISIT EDES KIITOLLINEN ITSE SAAN 5EUROA VIIKKORAHAA, JA MIETI NE LAPSET JOTKA OVAT ERI USKONNOSSA, NIIN HE EIVÄT VÄLTTÄMÄTTÄ SAA EDES JOULULAHJOJA!!
Äidit on kyllä v****n tyhmiä
Äidit on kivoja
Joo tiiän et tulee myöhässä, mutta sen perusteella mitä oon lukenut, niin tän äidin lapsi haluaa, että sen lapsi harjoittelee sitä rahan käyttöä vähän isommalla summalla. Te kommentoijat ootte hirveen itsekkäitä ja kuulostaa, kuin olisitte kateellisia. Olen 16v ja vanhempani antavat 100€ kuulaudessa. Minun pitää maksaa sillä summalla välipala, herkut, harrastukset jne. JOTEN TE OOTTE KIITTÄMÄTTÖMIÄ KAKAROITA ITSE (kommentoijat). Mä oon tosi pahoillani, että oot joutunut saamaan näin paljon ”huonoja” kommenteja ;(
Juoppo
Juoppo
SIINULA PIINULA DUUMIN JUU!
CIAO CON KIUAS!
END!
Kaikkien Lapsi on pentu Lapsi on pentu
Me ei saada yhtään rahaa mistään
67 euroo viikossa on VÄHÄN? Mä saan joka kuukausi 10 euroa.
MITÄ VITTUA!?? KIITTÄMÄTÖN KUSIPÄÄ PRNSKA. ITE SAAN 5€ VUOSI RAHAA KUN TEEN PALJON TÖITÄ! MITÄ NÄÄ OIKEE INISET SIINÄ
30€ on jo paljon
Mun äiti on niin vittumainen ku ei anna viikon rahaa äiti on tosi tosi tyhmä ku ei pennii saa ku sen mitäsaaaaa joku 5enttii niin on niin hauskaa ku äiti marmattaa vieressä että tee kotitöitä vittu en tee ku 5senttii on nniiin helvetin vähän
Ite saan 0€
Kuinka paljon sitä viikkoraha olisi pitänyt vähintään saada, jotta olisit ollut tyytyväinen? Kun kerran 67 eurosta vedit kilarit.
typerää, minä olen 13 v enkä saa viikkorahaa ollenkaan
Mun äiti on niin tylsä ja ärsyttävä en ole kertonut että oon näkymättömästi raskaana ja se ei usko että olen yli prinsessa ja että olen kiltti vampyyri
Niin ihan vitsin ärsyttää
Hei älä hauku äitiäsi, joo se on ärsyttävää mutta silti
Rehellisesti ajattelen et oot vaan epäkiitollinen, mä en ees saa viikkorahaa
Äitini on aivan paska koska antaa vaan pelikieltoa