Autossa on kahdet hyvät ja vain vähän ajetut renkaat. Molemmat kevytmetallivanteilla.
Vectra 2,0 farm. -99 ajettu 260 000 km
Bensa, manuaalivaihteet
-turvatyynyt edessä
- vakionopeudensäädin
- sähköikkunat edessä
- aut. ilmastointi
- auto huollettu asiallisesti huoltok on
. jakopään hihna ja vesipumppu vai 240 tkm.
- ilmastointihuolto juuri tehty
- katsastettu huhtik. 2014
Helmassa pari ruosteläiskää ja takaluukussa.
Helmoissa maalinlohkeumia.
Kaksi omistajaa 60 tkm 200 tkm
Vectra 2,0 farm. -99 ajettu 260 000 km; mikä on sopiva hinta
10
204
Vastaukset
- Jepuliskepulis
1200e
- Koikkalainen
Eikös tollainen ole jo paalikamaa ?
- hintapyynti
Ajoneuvo on siis Vectra farmari B-Caravan mutta ei sillä ole koskaan mitään hinattu ei siinä ole vetokoukkuakaan. Varustelutaso hyvä. Juuri huollettu ja katsastettu.
Aurauskulmat ja muut pyöräasetukset tarkastettu Ok. Ja ilmastointihuolto tehty. Molemmat renkaat on hyvät ajettu vain 10 tkm. Nyt kiinnostaa realistinen myynti tai sopiva pyyntihinta ?
Hinta-arviointinne kiitos? Suoraan myyden ja vaihdossa?
Asiallisia vastauksia kiitos.- hintapyynti
Keskimäärin hintapyynti tuollaisella ja tuolla varustuksella on n. 2500-3000€ Oikotiellä myynnissä olevissa..
- "autoinsinööri"
hintapyynti kirjoitti:
Keskimäärin hintapyynti tuollaisella ja tuolla varustuksella on n. 2500-3000€ Oikotiellä myynnissä olevissa..
Vectran kokonaiskustnnukset = 0,30 €/kk
Melko edullisia kilometreja tuollaisella autolla. Vaikka pääoman poistolle laskee 600€/vuodessa niin kokonaiskustannukset ovat 0,3 €/km ja siinä on varauduttu 600 € edestä korjauksiin. Vuotuinen ajomatka on 16000 km. Tuohon hintaan saa tulla korjauksiakin. kustannukset ei tuosta juuri alene, yleensä tulee korjauskustannuksia vanhemmassa autossa lisää.
Ratkaisevaa on mihin hintaan saa varaosat ja korjaukset, sekä huollot.
Vertailu vähänajettu max 50 000 km. 1,6-2,0.
Volkswagen 0,40 €/km
Skoda 0,42
Citroen 0,38
Kustannussäästö n.1800- 1900 € /v
Iäkkään auton turvallisuus, toimintavarmuus, ympäristöystävällisyys sekä ajo-ominaisuudet eivät ole 10-15 vuotta nuoremman auton veroisia. - vaakakupissa
"autoinsinööri" kirjoitti:
Vectran kokonaiskustnnukset = 0,30 €/kk
Melko edullisia kilometreja tuollaisella autolla. Vaikka pääoman poistolle laskee 600€/vuodessa niin kokonaiskustannukset ovat 0,3 €/km ja siinä on varauduttu 600 € edestä korjauksiin. Vuotuinen ajomatka on 16000 km. Tuohon hintaan saa tulla korjauksiakin. kustannukset ei tuosta juuri alene, yleensä tulee korjauskustannuksia vanhemmassa autossa lisää.
Ratkaisevaa on mihin hintaan saa varaosat ja korjaukset, sekä huollot.
Vertailu vähänajettu max 50 000 km. 1,6-2,0.
Volkswagen 0,40 €/km
Skoda 0,42
Citroen 0,38
Kustannussäästö n.1800- 1900 € /v
Iäkkään auton turvallisuus, toimintavarmuus, ympäristöystävällisyys sekä ajo-ominaisuudet eivät ole 10-15 vuotta nuoremman auton veroisia.Todella edulliset kilometrit tuollaisella autolla, pääomaa on ajokissa kiinni varsin vähän. Noissa uusissa vaihtoautoissa kilometrikustannukset ovat n 30-. 35 % suuremmat kuin tuossa vanhassa Opelissa.
- "Loistokuntoinen"
Onko tuo Opel jota olet myymässä yhtä hienossa kunnossa kuin on tuossa linkissä näkyvä juuri katsastettu Opel ?
http://www.iltalehti.fi/autot/2014051318289940_au.shtml- Hienossa kunnossa
oleva Opeli ja halpa, katsastusasema toiminut aivan oikein ko viat löytyy mistä tahansa vanhasta autosta ja ovat helposti korjattavissa, turha niitä on kaivella. Opelilla ajaa vielä vuosia jos kerran moottorissa ei ole vikoja ollut..
- AI aloittaja
Ehkä ei, enkä ole nyt autoa myymässäkään, sopii hyvin nykyiseen käyttöön, ja erittäin edullinen, kun pääoma on olematon ja olen saanut edulliset huollot ja korjaukset, aina vuosittain on korjattavaa. Ajokki on kuitenkin tiurvallinen käyttövarma.
- huonoinauto
1-2 euroa, auton ostaessa hinta nousee taivaisiin, kun ekat viat tulevat ja se joutuu korjaamolle, kokemusta on. Joskus minulle tarjottiin 1e ooppelist, mies oli oikeassa 2kk päästä se leikkas kiinni. ajettu 240tkm ja huollettu säännöllisesti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun584001KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar932368Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452042- 221783
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?261571- 281526
- 151182
- 311138
- 1091084
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale791052