1. Koska matkustit, ajankohta ja matkan kesto?
2. Kohde ja hotelli tmv. ?
3. Matkatoimisto ja lentoyhtiö?
4. Matkalaiset? Aikuisia? Lapsia? Ikähaarukka?
5. Pisteet (1-5) kohteelle? Hyvät ja huonot puolet?
6. Pisteet (1-5) hotellille? Hyvät ja huonot puolet?
7. Sää lomasi aikana?
8. Mitä nähtävyyksiä tms suosittelisit muille?
Gallup kohteessa käyneille?
3
165
Vastaukset
- #reissulainen#
Senverran usein tullut käytyä erilaisilla matkoilla, että ei viitti alkaa luettelee. Alemmissa ketjuissa on tietoja :)
- ........
olen matkustanut 3krt, kun mieheni on israelilainen, olen majoittunut hänen perheensä ja ystävien luona, olen lentänyt halpalentoyhtiöillä.
sää on keväällä, kesällä ja syksyllä käydessäni ollut aurinkoista ja lämmintä - kesällä liian lämmintä :D
jerusalem on kiva nähdä ja tietenkin tel aviv. haifassa on kivoja rantoja tosin rantoja löytyy vähän jokapuolelta. kuollut meri täytyy tottakai kokea ja kuolleen meren vieressä oleva ein gedi, eli autiomaassa sijaitseva vesiputous jossa voi uida.
ehkä suosikki paikkani on the sea of galilee, se on ihan tajuttoman kaunis ja ihana järvi josta suurin osa israelin juomavesi on peräisin. - No more Israel
Kälyinen maa, ilmasto lämmin. Muuten näyttää aivan Itä-Euroopalta,varsinkin kun siellä asuu niitä entisestä Neuvostoliitosta muuttaneita.
Ihmiset tylyjä ja tympeitä,poikkeuksia toki löytyy.
Kuvissa talot,kadut yms. näyttävät mukavilta,mutta kun näkee läheltä niin huomaa että kaikki ovat huonosti rakennettuja/tehtyjä. Viimeistely puuttuu kokonaan.....niitä ei hoideta eikä huolleta.
Maa on erittäin byrokraattinen.
Asuin ja olin töissä Israelissa,paikallisessa yrityksessä. Kansallinen lentoyhtiö El Al.
Tein suuren virheen,menin naimisiin paikallisen kanssa.....nyt väännetään eroa oikein kunnolla.
Ei halua erota EU/Schengen kansalaisesta (minusta),johtuu ettei Israelin kansalaisilla ole pääsyä naapurimaihin ja muutenkin sieltä muuto on hankalaa.
Hintataso korkea ja laatu surkeaa.
Lomamaana voi olla hyvä paikka,varsinkin jos lomakohde on Eilat.
Tel Aviv on aika rähjäinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 204774
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831722Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2871586Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä741544Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2561428Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121170Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1351167Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041099- 931054
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi651053