TB rintasyöpä

Kuinka moni?

Triplanegativ rintasyöpä,mihin ei ole vielä keksitty hoitoja:( Näitä on vain 20% kaikista kaikista rs potilasta.Hormooni positiiviseen on olemassa monia eri antihormooneja,ja valikoima on suuri.Yleensä tbn sairastuvat nuoret naiset.Hoidot on samoja,mutta siihen se jääkin.

Onko palstalla ketään jotka ovat sairastaneent trippla neg. rs?

3

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HuiHai11

      Sairastin triplaneg.rintasyövän v. 2007. Minulle tehtiin leikkaus, sain hoidot ja nyt voin tosi hyvin. Käyn töissä, harrastan kovasti liikuntaa ja yritän syödä terveellisesti. Tällä hetkellä kuntoni on hyvä. Loppukesällä on taas tarkastus ja sit katsotaan mikä on tilanne. Siihen saakka olen terve kunnes toisin todistetaan.

      • tb rs

        Kiva kuula että voit hyvin,niin minäkin, mutta on monia jotka ei sitä tee :( ja yleensä juuri nuoret naiset. Minkä ikäinen itse olet?


      • HuiHai11
        tb rs kirjoitti:

        Kiva kuula että voit hyvin,niin minäkin, mutta on monia jotka ei sitä tee :( ja yleensä juuri nuoret naiset. Minkä ikäinen itse olet?

        Olin 54 v. kun sairastuin, en siis mikään nuori enää. Minkä ikäinen sinä olet ja milloin sairastuit? Nyt nautitaan elämästä kun saamme olla terveitä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      31
      11210
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      56
      8893
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5435
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3724
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3628
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3584
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3318
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      58
      2641
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      70
      2353
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      31
      1882
    Aihe