Minkä näköinen hän on ulkoisesti? Miten käyttäytyy vapaalla ja töissä? Mistä juttelee? Mitä arvostaa elämässä? Mistä hänet tunnistaa yleensäkin?
Kysyn palstaa lukevilta naisilta ja miehiltä tätä asiaa.
Miten kuvailisitte tyhmää 50-kymppistä naista?
5
151
Vastaukset
- Miten, mitä......
Siis millaisten piirteiden uskotaan kuuluvan tyhmälle 50-kymppiselle naiselle? Miten yhdistetään tyhmyys ja se mitä nähdään, ei siis tunneta ihmistä lähemmin ja siten saada todellisempaa kuvaa. Jokaisen oma näkemys on oikea, kertokaapa.
- P-nusija
Yksi tuntomerkki on se, että ei osaa kirjoittaa oikein viisikymppinen tai 5-kymppinen. Sama sääntö pätee kaikkiin muihinkin ihan iästä riippumatta.
- !!! ??? !!!
No jopas jotakin!!!
Tyhmäksi en itseäni tunnusta siitäkään huolimatta,että tulin tänne kurkanneeksi, vaikka olenkin jo reippaasti yli viisikymppinen ja vieläpä nainen!- puuma-häkki
Olitko metsällä:)Täällä väijyy myös vanha ja vahva urostiikeri..Eikai ikä tee tyhmäksi vaan tyhmäksi synnytään tai muututaan..Ps. Ota sä nuoret urokset ja mä yritän vietellä naiset:)
- ----
Ompa tyhmää. Ei 50-vuotias ole sen kummallisempi nainen kuin muutkaan naiset. Samallaiset tunteet ja tarpeet kuin muillakin naisilla. Ihmisiä ei voi arvioida iän perusteella. Ihmiset ovat eri luontoisia riippumatta minkä ikäisiä he ovat. Olen tavannut oikein mukavia ihmisiä.
Sinun pitää tutustua 50-vuotiaisiin naisiin, niin huomaat, että he ovat todella mukavia. Tuollainen halveeraminen ei ole mistään kotoisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1619922Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu1274222- 1133959
Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d24393772- 603497
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint492774Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras182202- 571989
Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko201571Kemijärven kapungin teknisen osaston johtajat
KossuPekka ja KankaarannanMarkku olivat hyviä näissä tehtävissään. Tulevan vuodenvaihteen jälkeen tulee Kemijärvelle uu101401