Minkä näköinen hän on ulkoisesti? Miten käyttäytyy vapaalla ja töissä? Mistä juttelee? Mitä arvostaa elämässä? Mistä hänet tunnistaa yleensäkin?
Kysyn palstaa lukevilta naisilta ja miehiltä tätä asiaa.
Miten kuvailisitte tyhmää 50-kymppistä naista?
5
170
Vastaukset
- Miten, mitä......
Siis millaisten piirteiden uskotaan kuuluvan tyhmälle 50-kymppiselle naiselle? Miten yhdistetään tyhmyys ja se mitä nähdään, ei siis tunneta ihmistä lähemmin ja siten saada todellisempaa kuvaa. Jokaisen oma näkemys on oikea, kertokaapa.
- P-nusija
Yksi tuntomerkki on se, että ei osaa kirjoittaa oikein viisikymppinen tai 5-kymppinen. Sama sääntö pätee kaikkiin muihinkin ihan iästä riippumatta.
- !!! ??? !!!
No jopas jotakin!!!
Tyhmäksi en itseäni tunnusta siitäkään huolimatta,että tulin tänne kurkanneeksi, vaikka olenkin jo reippaasti yli viisikymppinen ja vieläpä nainen!- puuma-häkki
Olitko metsällä:)Täällä väijyy myös vanha ja vahva urostiikeri..Eikai ikä tee tyhmäksi vaan tyhmäksi synnytään tai muututaan..Ps. Ota sä nuoret urokset ja mä yritän vietellä naiset:)
- ----
Ompa tyhmää. Ei 50-vuotias ole sen kummallisempi nainen kuin muutkaan naiset. Samallaiset tunteet ja tarpeet kuin muillakin naisilla. Ihmisiä ei voi arvioida iän perusteella. Ihmiset ovat eri luontoisia riippumatta minkä ikäisiä he ovat. Olen tavannut oikein mukavia ihmisiä.
Sinun pitää tutustua 50-vuotiaisiin naisiin, niin huomaat, että he ovat todella mukavia. Tuollainen halveeraminen ei ole mistään kotoisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1413183EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje403002- 1101443
Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1451187Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621087Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661057- 601007
Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j373979- 41817
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22793