Pegasos World

lomalaiset

Kokemuksia Pegasos World hotellista?

4

385

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdfg

      No joo veli venäläisiä täynnä aika monesti,juomat aikalailla paikalista pontikkaa muovi mukeista.
      Ihan kiva paikka kuitenkin, hyvä allas, buffetti alkaa tökkii jo kolmannen päivän jälkeen.Nazarin Vip huoneet on samaa tasoa kuin muilla joku 3 tähden huone.Viikko oli aikalailla maksimi tuossa paikassa.

      • dcsdds

        Luotettava ja totuudenmukainen kiteytys. Löhölomalaisille tai pienten lasten perheille, myös sisäpiiriseurueille sopiva. Viikko tosiaan maksimi. sama perusmaku ruoista alkaa paistamaan läpi jo muutaman päivän päästä.


    • Njet harasoo.

      Puitteet hyvät, mutta vähän jäi hampaan koloon. Huoneiden siivous tökkii, ei kunnon petivehkeitä. Ruokaa oli paljon, niihin oli nähty vaivaa, mutta aika mautonta tavaraa. Kolmantena päivänä piti mennä Sideen tilaamaan kunnon kebab, joka olikin ihan toista tasoa. Raki ja Efes juotavaa, muuten juomiin kyllästyi hetkessä. Allasalue hieno. Osa henkilökunnasta mukavaa, mutta varsinkin naispuolisissa turkkilaisissa todella ynseitä tapauksia. Vaikka venäläiset ovat tutustuttaessa ihan hauskaa ja ystävällistä porukkaa, turistilaumana sietämättömiä. Hamstraavat kaikki herkut pöytiinsä ja jättävät syömättä, metelöivät jne.

    • lolittaa

      Tässä omia kokemuksiani: Oli mahtava hotelli ja työntekijät ihania, varsinkin miespuoliset ;) Siivous tökki meidänkin huoneessa, pyyhkeet oli likasia ja lattiaa ei puunattu kunnolla. Ruoka hyvää, ainakin itelle maistu koko viikon ja paljon valinnanvaraa. Tosin kahta viikkoa sitä samaa ei jaksais syödä. Minidisko ihana lapsille ja sen jälkeinen esitys show, tykkäsin! Yön disco sisällä aivan perseestä, paskaa musiikkia ja hais pahalle. Uima-altaat ihan huippuja ja drinksut ihan ok.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2554
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      77
      2396
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      66
      2323
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      23
      2030
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      84
      1769
    6. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1559
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      30
      1378
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      17
      1273
    9. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      4
      1123
    10. Se on siinä

      Jami kun vielä loppuu niin Lappajärvellä ei oo yhtään mitään toimintaa.Purkamista piisaa kymmenen vuoden ajalle.Maakunna
      Lappajärvi
      32
      957
    Aihe