Mies ja nainen tuomittiin maanantaina yli kymmenen vuoden vankeusrangaistuksiin Jyväskylän Säynätsalossa tapahtuneesta henkirikoksesta
nainen puolikkalla eli 5v ja vähän päälle jätkä pääsee 1/3 osilla kerta oli tekohetkellä alle 21vuotias tietenkin vain jos ovat ensimmäistä kertaa linnaassa??
kyllä on perseestä koko tuomio toivottavasti muuttuu edes hovissa elinkautiseksi
sekin on liian vähän
nainen puolikkalla eli 5v ja vähän päälle jätkä pääsee 1/3 osilla kerta oli tekohetkellä alle 21vuotias tietenkin vain jos ovat ensimmäistä kertaa linnaassa??
kyllä on perseestä koko tuomio toivottavasti muuttuu edes hovissa elinkautiseksi
sekin on liian vähän
Vastaukset 15
Vanhimmat
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014042818250133_uu.shtml
moni varmasti tietää Kia "Chanel" Salmisen. Mitenhän siro nuori tyttönen pärjää linnassa..
No eipä ole päänmurhe, sillä ainakin 5 vuotta täytyy sopeutua ohjeiden mukaan.
Nuo kaksi ovat hörhöjä, joille on ollut tärkeätä saada pönttö sekaisin, mutta nyt mellestykseen tuli pikkuinen tauko. En ymmärrä noita tuomioita lyhyydessään, mutta rekistereissä onneksi nuo kaksi pysyvät tappajina loppuikään asti tai jos elävät 90-vuotiaiksi rekisteri pyyhkiytyy nollille. hyvä niin. Mutta pahoin pelkään, että kyseiset henkilöt ovat tulevaisuudessa vielä otsikoissa.
No voi voi on Se nyt ihmeellistä jykylä täynnä narkkeja ja pilleri hörhöjä
tuo jätkä sai jo kerran turpiin Kuopiossa joten eiköhän se lusiminen maistu paskalle
Mies lusii siis alle 4 vuotta??kauheeta miten vähän kyllä olis aika koventaa suomessa noita tuomioita
Let's spoon!
karseeta ,ja kauheeta! osanottoni edemenneen puolisolle!
Ei sille voi mitään jos käsi ampuu tappaa raisgaa warastaa se on käden syy ei henkilön buhahahahahaha
ei käsi,vaan sekasin oleva tutka toimii miten toimii-mutta onneksi tuomion aikana kyseisillä rikollisilla on aikaa miettiä ja tehdä parannus,,,kuunnella pappia,sosiaalityöntekijää,psykologia,,,jospa kirkkaana päivänä aatokset muuttuisivat,ainakin viisi vuotta aikaa tehdä mitä käsketään-eikä mitä huvittaa.
Mistä Kia pitäisi tuntea? Monessa paikassa vihjaillaan, että Kia olisi tunnettu Jyväskylässä: en minä vain ole ennen kuullut.
tosi säälittävä tuo tyttö pyöri joskus sen nuoren laukkusurmaajan kans(J.N)
varastelee, tekee ohikkaita jokaiselle popsii mömmöjä ja vetää kaiken päähän mitä löytää mutta selvin päin tosi nynny,
alkoko kiinnostaa,pysy vaa erossa,,,,ainakin entiset jvan naapurit muistaa erittäin hyvin,,,,
Just tota samaista vihjailua taas. Mitä sen takana on, ryöstöjä, väkivaltaa väkivallan vuoksi, mitä? Tyttö näyttää ihan tavalliselta, vaikea uskoa että olis joku gangsta. Mutta kai ne pahimmat aina kätkeytyy normaaliuden kaapuun. Ikävää hänenkin perheelleen tällainen.