MIstä pulaa?

Voisko joku kertoo mulle, että miltä aloilta on työntekijä pulaa jenkeissä?
3442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kaikista minimipalkkasista mitä jenkit ei itse suostu tekemään

Äänestä

Luokanopettajista, etenkin suurkaupunkien yleisissä keskustakouluissa on pulaa. Sairaanhoitajat kai saavat aina duunia, mutta suomalainen sairaanhoitaja joutuu suorittamaan testit USAssa, ennen kuin saa harjoittaa maassa ammattia. Kotiavustajia haetaan jatkuvasti vanhuksille ja vammaisille ainakin oman asuinpaikkakuntani lehdessä.

Äänestä
  • Myös poliiseista on pulaa suurkaupungeissa, ja palkat ovat aika hyvät, mutta pitää olla ainakin permanent resident,ennenkuin moiseen koulutukseen voi hakea.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Employee kirjoitti:

Voisko joku kertoo mulle, että miltä aloilta on työntekijä pulaa jenkeissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu