Suunnittelen auton vuokraamista Alicantessa viikoksi tai mahdollisesti jopa pariksi. Hotellimme sijaitsee aivan keskustassa. Mahtaako kaupungista löytyä ilmaisia pysäköintialueita? Vuokra-auton kustannukset näet muuttuvat olennaisesti, jos parkista joutuu maksamaan 10-15 € vuorokaudessa.
Alicanten pysäköintialueista
4
737
Vastaukset
- matka121
Kun käveli keskustassa niin näytti että kaikki oli maksullisia ja niiden tyyli parkata on että puskurissa kiinni =)
- Käyty on
Olisko tosta mitään apua? http://www.car-parking.eu/spain/alicante kartassa on väärä kuva, kun on Murcian kartta lipsahtanut.
- Parqueador
Kiitos kovasti, auttaahan tuo. Vaikuttaa siltä, ettei ilmaisia pysäköintialueita taida liiemmin löytää.
Täytynee suunnitella autoilut etukäteen ja ajaa kaikki ajelut yhteen menoon sen sijaan, että pitäisi autoa kaiken varalta parkissa odottelemassa. - papanoel
Parqueador kirjoitti:
Kiitos kovasti, auttaahan tuo. Vaikuttaa siltä, ettei ilmaisia pysäköintialueita taida liiemmin löytää.
Täytynee suunnitella autoilut etukäteen ja ajaa kaikki ajelut yhteen menoon sen sijaan, että pitäisi autoa kaiken varalta parkissa odottelemassa.Kyllä kaupungin keskustasta löytyy ilmasia parkkipaikkoja esim calle Arzobispo Loaces kadun varrelta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467625
- 334203
- 573705
- 503190
- 172866
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons652551- 542398
- 512378
- 402339
- 162276