muut mahdolliset maksut

ovatko yleisiäkin

Mitäs nämä ovat? Vain vesimaksu on AINA mainittu, kun netistä etsii. Onko kenelläkään ylipäänsä ollut? Opiskelija-asunnoissa on nyttemmin joku 30 euron maksu, jossa sähkö, vesi, netti ja ehkä muuta.

Tutulta karhutaan välittäjän välityspalkkiota. En tiedä, mutta en usko, että siitä oli vuokrasopimuksessa mitään.

6

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vuokranantaja94949

      Autopaikkamaksu

    • tuli mieleen

      Saunamaksu, pyykkitupamaksu,

    • sadfasdfadsfasfasdfa

      >>>Tutulta karhutaan välittäjän välityspalkkiota. En tiedä, mutta en usko, että siitä oli vuokrasopimuksessa mitään.

      Käsittääkseni välittäjän palkkion maksaa TILAAJA. Tuttusi tuskin tilasi välittäjän palvelua? Vai puhutko nyt siitä "Ensimmäinen 6kk vuokra X ja sen jälkeen alempi Y"?

    • kiinteistö

      Sähkö, kotivakuutus, jätemaksu, vesimaksu, lämmitys, parkkipaikka, sauna, netti, tien hoito.
      Voi kaikki olla vuokran sisällä tai erillisenä. Ok-talossa tai paritalossa voi tulla noita muita maksuja.

    • Toimeksiantaja

      Toimeksiantaja maksaa välityspalkkion. Kaikki muut maksut löytyvät vuokrasopimuksesta.

    • Näin se vaan menee

      "Tutulta karhutaan välittäjän välityspalkkiota. En tiedä, mutta en usko, että siitä oli vuokrasopimuksessa mitään. "


      Totanoin.... menikö homma kenties niin, että tämä sun tuttu meni itse välitysfirmaan kyselemään vuokrakämppää, eli toisin sanottuna teki toimeksiannon vuokra-asunnon etsintään? Jos näin on, niin sillon tää sun tuttava myös maksaa välitysfirman kustannukset!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      55
      3228
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      3045
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      51
      2909
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      51
      2440
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      2191
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      56
      2081
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1035
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      116
      982
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      964
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      38
      944
    Aihe