Sini-levymoppiin uudet tarrat

tarrat levymoppiin

Onko kukaan kokeillut laittaa levymoppiin uusia tarroja. "Siivousrätti"ei enää pysy kiinni vanhoissa tarroissa.

Varmaan jonkilaiset uudet tarrat voisi liimata tilalle,mutta mistä sellaisia saisi?

8

2372

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ne joo hajoaa

      Olisko vaikka clasohlssonilla tai jossain harrastus/käsityöliikkeessä sellaista tarranauhaa, jos ei teipattava kestä niin voihan sen liimata paikalleen.

      • Anonyymi00006

        Millä ne seuraavan kerran vaihtaa, jos liimattu vahvasti?


    • tarrat levymoppiin

      Kiitos vinkistä. Joo Clas Ohlsonilla vois muuten olla.

      (kyllä lopullinenkin siivousinto menee,kun levymopin rätti irtilee...eikä siivousintoa kenellään varmaan liikaa ole)

    • mopin jatke

      Voi myös olla, että mikrokuitumopin pinta on kulunut eikä se enää tartu levykehyksen tarroihin tarpeeksi hyvin. Kannattaa muuten varoa kastelemasta tarranauhoja - kerran kastuttuaan irtoavat mopista helposti eivätkä liimaudu takaisin.

      • jumpperi

        Paras palaute on palaute valmistajalle.

        Sieltä saa tehokkaimmin uudet osat.


    • pauligue

      itse vaihdoin jonmaster levykehykseen uudet tarrat. Ompelutarvikeliikkeestä sai metritavarana. Ongelma oli vain, että tarranauhan oma liima ei ollu tarpeeksi vahvaa mutta varmaan kunnon liimalla saisi senkin pysymään.

    • Anonyymi00007

      Se ns rullararra, tms mitä saa, siivousvälineisiin on kapeaa ja ei ensinkään pysy käytössä, eli kohta irtoaa.
      Suosittelen hankkimaan ns ammattilaislevykehyksen, ja pujotettava mappeja vaikkapa 2 kpl. Esim Vileda. Kalliita, mutta kestäviä juttuja.
      Näitä voi kuka tahansa jopa tilata siivoustukuista, tai käydä paikan päällä.

    • Anonyymi00008

      Minä käytän päivittäin Vileda Sveppiä. Nämä vehkeet on toimivia, eikä pujotetun monin poisotto ole vaikeaa, kääntyvä apujuttu siihen poistamiseen. Näitä saa yksityisetkin hankkia. Hyvästä säätövarrestakin on iso ilo, kun varret joita kotikäyttöön ns päivittäistavaroitten kaupoissa myydään, ml tavaratalot, ovat- lyhyitä. Kotikäyttöön kun yhdestä hankkii kunnon vehkeet siivoukseen, niillä pärjää useamman vuosikymmenen, kun uusii tarvittaessa kuluneet mopit ym.
      Ammattikaiskäytössä tällaisia on jatkuvalla kovalla käytöllä. Kestävät siinäkin vuosia.
      Googlatkaa, niin löytyy, eikä ole sen jälkeen ongelmia monin pysyvyyden kanssa, ja selkäkin tykkää.
      Toinen väline mikä kotoa on hyvä löytyä, on teräväkuivain. Mieluummin se jonka päälle mahtuu hyvin lattialiina.
      Hyvin monikäyttöinen väline.
      Sillä kasaat isomman kummun lattioilta kuivana. Sillä pyyhit lattialiinan kanssa, kuivaat märkätiloja/märkäpesun jälkeen.
      Se kolmas juttu, on kunnollinen rikkaasetti. Ja sitten mitään vettä ei kuljetella sangossa, paitsi ikkunanpesuissa. Kpstutataa liinat, ja mopit etukäteen. Siivoaa, ja harjaa mopit, ja pesukoneeseen. Mikroliinat pestään erikseen. Nekin voi myös kuivata, ennen pesua, ja pestä sitten kun riittävästi siivouspyykkiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      438
      1901
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      150
      1237
    3. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      90
      1141
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      114
      1137
    5. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      70
      1134
    6. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      176
      994
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      100
      783
    8. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      701
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      699
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      664
    Aihe