Carinassani on jonkin aikaa ilmennyt nykimistä koneen ollessa kylmänä. Nykiminen tapahtuu erityisesti kun nostaa jalan kaasulta tai painaa kaasupoljinta. mistähän johtuis?
carina e nykii
jampasu
4765
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jup minulla samoin kun nostaa kaasun niin posket menee eteenpäin ja kun painaa kaasun pohjaan niin posket lepattaa niskantakana yhteen.
Joo taitaa olla yleinen vika e carinoissa. Olisi todella kiva jos joku, kuka on päässyt tästä inhottavasta viasta eroon, kertoisi miten..?. Yksi tuttu ehdotti kat-moottorin jäänestoainetta... oliskohan apua?
eipä ole tuommoisia ongelmia vaikka laihaseosmoottori, ehkä jotain pientä kylmällä moottorilla mutta ei niin että haittaisi, sekin taisi tulla tulppien vaihdon jälkeen, tuli boschit laitettua vaikka densollahan se parhaiten toimii, kuulemma tarkka tuo kone tulpista = yksi potentiaalinen nykimisen aiheuttaja.
Joo, älkää suotta laittako niitä vääränmerkkisiä tulppia.Minulla aikas paljon ajettu E, ei ole vielä nykinyt.
Ilmanputsari kannattaa myös vaihtaa mieluummin liian usein kuin harvoin.( halpoja)