Oletko löytänyt elämänkumppanisi netistä?
Leimahtiko rakkaus kyberrintamalla?
Kohtasiko katseet esimerkiksi Suomi24 Treffit -profiilissa?
Oma Aika -lehti etsii pariskuntia, jotka haluaisivat kertoa oman tarinansa.
Jos olet 50 ja voisit lähteä juttuun mukaan, ota yhteyttä toimittaja Sanna-Kaisa Hongistoon 23.5. mennessä osoitteeseen [email protected].
Juttu valokuvineen ilmestyy heinäkuun julkaisussa.
Jutussa mukana olleille tarjoamme Oma Aika –lehden vuosikerran.
Rakkausterveisin,
Suomi24 ja Oma Aika -lehden toimitus
Oma Aika etsii netissä tavanneita rakastuneita!

6
252
Vastaukset
- samat suomalaiset
Vaikea lähteä, kun lähes puolet treffi naisista on huijaus profiileita ns. itä blogi maista.
- tosi on
Taitaa toisensa löytäneet olla ihan jossain muualla kuin täällä suomi24 palstoilla kirjoittelemassa ja lukemassa.
- Että silleen
En. En ole löytänyt elämänkumppania netistä. En ole kyllä etsinytkään tämmöistä kumppani-otusta yhtään mistään. Ihmisten parisuhteet vaikuttavat näin ulkopuolisen silmin kammottavalta tavalta viettää elämänsä. Onhan kahdet tulot enemmän kuin yhdet, mutta maksaa se ukon ylläpitokin.
Sitä paitsi semmoista kuin rakkaus ei ole olemassakaan. Jotkut vaan tottuvat toisiinsa eivätkä ajattele itseään yksilöinä. - Ikäryhmistä löytyi!
Vai valokuvin? No thanks! Muutoin olisimme voineetkin tarinamme kertoa mutta julkisuutta emme kaipaa.
- Kotiovella
Yhdyn edelliseen. Sen verran häiriköitä ja henkisesti sairaita täällä suomi24:llä on, että parempi kun ei osallistu tällaiseen?
- hyvä näin
Sama juttu, ihan tarpeeksi oli häirintää silloin kun löysimme toisemme chatissa, ja kyllä en sitä iloa suo kelleen, että vielä kuvan kanssa lehteen). Mutta joka tapauksessa löytyi ja 10v oltu yksissä ja varmaan ollaan hautaan asti, jotta voi joskus onnistaakin.
Kuitenkin ken löytää, muistaa pitää se asia, ettei pitää onnesa piilossa, kateellisia on aina.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l4363151Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata822413Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1161878Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f1951565- 271533
- 771522
- 1091475
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva201398Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois411391- 801317