Outokummun uusien myynti

Säästösäätöä

Rajahinta 0,19, Outokummun kurssi yli 0,20 ja kauppoja ei tullut. En ymmärrä miksi. Neljä viikkoa voimassa ollut myyntitoimeksianto päättyi tänään. Pankissa ei enää ketään vastaamassa. Tietääkö joku vastauksen aloittelevalle näpertelijälle? Ostaessa rajahinta on toiminut ja kerran myytäessäkin mutta tätä en kyllä mitenkään tajua!

2

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vakuusvaje

      Outokummun uudet osakkeet (kaupankäyntitunnus OUT1VN0114) otettiin pörssilistalle 27.3.2014 ja 7.4.2014 ne yhdistettiin Outokummun vanhoihin osakkeisiin (OUT1V). Uusia osakkeita ei siis enää ole ollut kolmeen viikkoon, joten niitä ei ole voinut myydäkään.

      Normaalisti tällaiset tapahtumat lopettavat automaattisesti myyntitoimeksiannon voimassaolon ennen määräaikaa ja ilmeisesti sinullekin on käynyt näin. Asianhan voit tarkistaa välittäjän palvelusta. Kun teet uuden toimeksiannon vanhojen osakkeiden tunnuksella, kyllä ne perjantaina menevät kaupaksi. HIntakin on näköjään parantunut 19 sentistä.

      • Säästösäätöä

        Kiitos vinkistä. Osakkeet näkyivät kyllä olevan välityksessä, mutta ei niille mitään tapahtunut. Olisiko ollut kyseessä juuri tuo, että olivat väärällä tunnuksella. Täytyypä käydä uudistamassa toimeksianto ja korottamassa hiukan rajahintaa. Ei tullut vahinkoa, päinvastoin. Kiitti avusta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      72
      4148
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      76
      3864
    3. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      57
      2398
    4. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      59
      2234
    5. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      36
      1945
    6. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      49
      1839
    7. 99
      1646
    8. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      55
      1623
    9. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      50
      1615
    10. Ikävä Jii.

      Toivotko vielä näkemistä?
      Ikävä
      57
      1473
    Aihe