Outokummun uusien myynti

Säästösäätöä

Rajahinta 0,19, Outokummun kurssi yli 0,20 ja kauppoja ei tullut. En ymmärrä miksi. Neljä viikkoa voimassa ollut myyntitoimeksianto päättyi tänään. Pankissa ei enää ketään vastaamassa. Tietääkö joku vastauksen aloittelevalle näpertelijälle? Ostaessa rajahinta on toiminut ja kerran myytäessäkin mutta tätä en kyllä mitenkään tajua!

2

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vakuusvaje

      Outokummun uudet osakkeet (kaupankäyntitunnus OUT1VN0114) otettiin pörssilistalle 27.3.2014 ja 7.4.2014 ne yhdistettiin Outokummun vanhoihin osakkeisiin (OUT1V). Uusia osakkeita ei siis enää ole ollut kolmeen viikkoon, joten niitä ei ole voinut myydäkään.

      Normaalisti tällaiset tapahtumat lopettavat automaattisesti myyntitoimeksiannon voimassaolon ennen määräaikaa ja ilmeisesti sinullekin on käynyt näin. Asianhan voit tarkistaa välittäjän palvelusta. Kun teet uuden toimeksiannon vanhojen osakkeiden tunnuksella, kyllä ne perjantaina menevät kaupaksi. HIntakin on näköjään parantunut 19 sentistä.

      • Säästösäätöä

        Kiitos vinkistä. Osakkeet näkyivät kyllä olevan välityksessä, mutta ei niille mitään tapahtunut. Olisiko ollut kyseessä juuri tuo, että olivat väärällä tunnuksella. Täytyypä käydä uudistamassa toimeksianto ja korottamassa hiukan rajahintaa. Ei tullut vahinkoa, päinvastoin. Kiitti avusta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      101
      3771
    2. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      48
      2701
    3. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      114
      2529
    4. 24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä

      Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣
      Ikävä
      39
      2018
    5. Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi

      Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu
      Ikävä
      30
      1797
    6. Mulla tulee vaan niin

      Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et
      Ikävä
      22
      1581
    7. Rakastan sua

      Tänäänkin, eilenkin, varmaan huomennakin..
      Ikävä
      27
      1552
    8. En tunne, en ymmärrä

      enkä muista 😱
      Ikävä
      22
      1348
    9. Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi

      Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?
      Ikävä
      70
      1295
    10. Olikohan se

      Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi
      Ikävä
      8
      1281
    Aihe