katto halki

kassinen

Röpelöruiskutettu kipsilevy katto haljennut parista kohtaa 2-3 metrin matkalta..mitenhän tuon korjais, koko katon maalauski iso homma ja peittääkö maali kuitenkaan halkeamia??
Vai onko urakoitsija vielä jotenki vastuussa asiasta? talo on 7 vuotta vanha ja avaimetkäteen periaatteela tehty jos vaikka kattotuolien heikkoudesta johtuis..?

3

1998

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • stiller

      osta kolibri maalia.sillä saat korjattua helpoiten pienet kohat ja siihen sitten asianmukainen tela.

    • mahdollisesti

      jos se on haljennut levyn sauman kohdalta niin siihen voisi työstää uran koko matkalta ja maalata kolibrilla päältä. Koska todennäköisesti se elää myöhemminkin.

    • Remppa Reiska

      Raaputa irtoileva maali/kipsi halkeaman reunoilta pois ja laita akryyli tai sikaflex massaa ja maalaa vaikka kolibrilla päältä. Sikaflex voisi olla joustavampaa mikäli katto elää aikojen kuluessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      81
      1233
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      824
    3. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      72
      719
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      240
      717
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      591
    6. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      46
      575
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      77
      560
    8. 37
      512
    9. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      24
      505
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      26
      482
    Aihe