Windowsissa mielipuolisia puutteita?

- Se imee haittaohjelmia.
- Sen käyttöliittymä on markkinoiden paskin.
- Sen päivitykset toimii markkinoiden huonoiten.
- Siitä tykkää vain vajakit.
351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oho, unohdin yhden tärkeän:

- Siitä paskasta joutuu vieläpä maksamaankin.

Äänestä

Et vain osaa. Nytkin listasit linuxin puutteita kun piti olla windowsista puhe. Taidat olla vähän, no, mäntti?

Äänestä
  • Millä tavalla Windowsin tietoturvattomuus, huono käyttöliittymä, huonosti toimivat päivityksen tai kallis hinta liittyvät minun mahdollisiin osaamisiini tai osaamattomuuksiini? Ne nyt vain ovat Windowsia koskevia faktoja.

    Ja tuon, että Windowsista tykkää vain vajakit, todistit juuri itse tuolla täysin asiattomalla minun osaamattomuuttani koskevalla väitteellä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


totuus_windowsista kirjoitti:

- Se imee haittaohjelmia.
- Sen käyttöliittymä on markkinoiden paskin.
- Sen päivitykset toimii markkinoiden huonoiten.
- Siitä tykkää vain vajakit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu