Näin Hesarissa mainoksen Norman-Optikasta ja edullisista hinnoista. Onko ko. liike tuttu jollekin? Tai mitä muuta optikkoa suosittelisit keskustassa? Tarvitsen moniteholasit. Oletko lähiaikoina hankkinut sellaiset Tallinnasta ja mitä maksoi?
Silmälasien ostoon vinkkejä?
5
1086
Vastaukset
- Tätä linkkiä
- Anja
en nyt ihan ymmärtänyt, miten se kysymykseeni liittyy...Sitäpaitsi moniteholaseja ei voi ostaa netistä, ne on pakko ' mitata' ts. mihin kohtaan asettuu lukulasien osuus jne., riippuen silmästä ja linssien koosta/ muodosta yms.
- jallu
lasit.olivat suomeen verrattuna halvemmat.suomessa samat kehykset sekä linssit 295 ja norman myi 145 ekeen.mutta kun oltiin viikko reissussa.niin lasien tulo kesti 2 päivää.asialliset näön tarkastukset kuului hintaan
- Anja
Tuo kuullosti ' sopivalta' hinnalta. Menen viikon päästä katsomaan ja jos edullisesti saan, niin voin käydä sitten viikon-parin päästä hakemassa.
- Kuultua
Anja kirjoitti:
Tuo kuullosti ' sopivalta' hinnalta. Menen viikon päästä katsomaan ja jos edullisesti saan, niin voin käydä sitten viikon-parin päästä hakemassa.
Äitini on hommannut jo monet lasit Virosta ja hyväksi on niitä kehunut ja edulliseksi myös. Eivätkä ole muokkeria jymäyttäneet, ihan tyylikkäiltä ja laatulaseilta näyttävät. Viikon Pärnu-reissulta ne on saanut mukaansa.
Yksi kaverini kävi ilmaisessa optikko-tarkastuksessa varan vuoksi Suomessa ja sillä lapulla sitten osti lasit Virosta puolella hinnalla Suomen hinnoista.Sama vanha suuri silmälasi liike toimii joka kaupungissa Suomessa.
Lasit tulivat postissa viikon sisällä. On ollut tyytyväinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481271- 1581077
- 61942
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli179747Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27746Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51741- 8732
- 11719
- 346708
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti78665