Finnmatkat Hotelli Triton Empire beach resort?

Hurghada 2015

Huomasin ilokseni, että Egypti on tullut uudestaan myyntiin Finnmatkoilla. Emme ole miehen kanssa siellä koskaan käyneet, mutta mahtavat sukellus- ja snorklauspaikat houkuttelevat kovasti. Katselimme hotelleja ja olisinkin kaivannut kokemuksia ko. hotellista. Eli tuolla käyneet kertokaa ihmeessä kokemuksia.
Kiitos etukäteen :)

5

395

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • reiska29

      Ihan perus hotelli, siis ja mukava henkilökunta, Hotellihan sijaitsee eldaharissa joka on pieni hieman "kuollut" kaupunki, 5km päässä sijaitsee sekkala josta löytyy ravintoloita/kauppoja joka lähtöön, myös uusi alue MARINA sijaitsee sekkalassa hinnat hyppää heti mitä uudempi alue !!

    • 28x...

      Trollipeikot hyrisee itsekseen. Jos reiska29 olisi oikeasti olemassa niin se ei tervejärkijärkisenä veikkona mokomaan pas'kapaikkaan menisi. Samalla hinnalla saa matkan sellaiseen maahan missä reiskoja ei vihata.

      • reiska299

        Onko kuuppa leikannut lopullisesti kiinni vai eikö äiti tehnyt aamupalaa ??

        Egypti on hieno maa, sellaista kohtelua saat paikassa kuin paikassa miten itse käyttäydyt.

        Jos ketjun aloittajalla muuta kysyttävää vastaan mielelläni


    • Nefertiti1

      triton empire beach resort on aivan kuin reiska29 sanoi. todella mukava henkilökunta. ruoka ihan hyvää. huoneet hieman kolkot mutta toimivat. sijaitsee ihan rauhallisella alueella mutta sopivan matkan päässä kaikesta. sinne minäkin varmaan seuraavaksi menen. tai sitten grand plaza resort. siellä on paras hinta/laatu hotelleista joissa olen siellä käynyt.

    • typyjdujdklpf

      Mahtava hotelli. Olen tälläkin hetkellä täällä reilun kolme viikkoo :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      138
      5828
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      397
      2642
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      136
      2584
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      11
      2107
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      15
      1703
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      73
      1266
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      4
      1094
    8. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1072
    9. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      52
      948
    10. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      84
      890
    Aihe