JOKU KÄYTTÄÄ MUN KONETTA

KOSTO=)

..siis joku "piirakka" käyttää mun langatonta nettiä ja hidastaa sen takia omaa ihan törkeesti kun avaan tuolta oma kone ja sieltä verkko niin siel se näkyy ja ku oon yrittäny avata sitä ni se tottakai kysyy käyttäjä tunnuksen ja salasanan..miten pääsen eroon tommosista tyypeistä plus oisko joku ohjelma tai joku mil pääsisin päin vastoin vähän kiusaa sitä..mä muistan joskus ainaki oli jotain ohjelmia mil pysty availee toisen cd.tä ja kirjottelee viestejä sen ruutuun yms...=)=)=) oisko mitään neuvoja?

4

309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei kukaan voi käyttää wlaniasi jos siihen on laitettu WPA2 suojaus ja riittävän pitkä/hankala salasana jota et ole kertonut kenellekään.

      • kosto4eva

        no näemmä käyttää ja salasana on se pitkä numero/kirjain sarja mikä siinä oli ku laitoin ekan kerran modeemista langattomasti läppärin pleikan yms..


      • mieyritin
        kosto4eva kirjoitti:

        no näemmä käyttää ja salasana on se pitkä numero/kirjain sarja mikä siinä oli ku laitoin ekan kerran modeemista langattomasti läppärin pleikan yms..

        No muuta se käyttäjätunnus (joku muu kuin admin, vaihda myös userin asetukset) ja salasana (vähintään 15 merkkiä pitkä sisältäen skandeja, numeroita ja erikoismerkkejä kuten *,!,? jne...) tyyliin "Onko*Tämä*Hjuva_Sala5ana?" toiseen mieluimmin vain verkkopiuha kiinnitettynä reitittimeen, wifi pois päältä ja netti samaten (piuha seinästä irti).

        Näin se toimii tai sitten on toimimatta.


    • Vakoilijanuhrina10kk

      Vakoiluohjelmia ei voi estää mitenkään, tälläkin koneella jokainen painallus tallentuu tällä hetkellä ja putsattu ja vaihdettu nettiä. Koko ajan tallennetaan tekstiä kuten tämäkin teksti.

      Huomaat vakoilun kun kone ei tottele normaalisti, kirjoittaminen takkuaa, tulee outoja tallennuksia, kaikki nettisivustot tallentuvat taustalle.

      Nyt en enää jaksa taistella näitä ihmisiä vastaan lukekoon vaikka kaikki P...t

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      127
      3745
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      36
      2444
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      144
      2088
    4. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      70
      1031
    5. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      5
      979
    6. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      45
      881
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      63
      856
    8. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      31
      845
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      43
      770
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      97
      762
    Aihe