Kuukautiset

Mun tyttärelläni alko kuukautiset 11v. (Tänä vuonna tammikuussa) Hänellä ei vielä ole ollut kasvupyrähdystä.Mitä teen?Tyttö on nyt n.155cm ja itse olen 173cm ja tytön isä on n.170, jääkö lapsi nyt ton pituiseksi?
266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kiitos jo etukäteen!

Äänestä

Hei! Varmasti hän kasvaa vielä, kun itselläni alkoi kuukautiset, olen kasvanut sen jälkeen yli 5 cm. :D Ei kannata huolestua :) Hyvää vapppua!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huolestunut äiti kirjoitti:

Mun tyttärelläni alko kuukautiset 11v. (Tänä vuonna tammikuussa) Hänellä ei vielä ole ollut kasvupyrähdystä.Mitä teen?Tyttö on nyt n.155cm ja itse olen 173cm ja tytön isä on n.170, jääkö lapsi nyt ton pituiseksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu