Älkää tuoko lasta meluun

HD3000

Kaupungeissa ja ihmismassoissa näkee usein alle vuoden ikäisiä ja vastasyntyneitä lapsia, mahtaako lapsi tykätä olla niin melussa? Alle vuoden ikäinen lapsi on herkkä.

8

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • justvittujoo

      Persees oli herkkä ku äitis sua vääns!
      Pitäskö mun olla mun 11kk 23 päivää vanhan vauvan kanssa vaa vielä kotona ku sä niin sanot?? Jos lapseni ei näytä pahastuvan kaupassa olosta niin minähän sen sinne vien ja piste.

      • HD3000

        Siinäpä näyttää olevan loistava isä käyttäytymisen perusteella.


      • åalkhäahj
        HD3000 kirjoitti:

        Siinäpä näyttää olevan loistava isä käyttäytymisen perusteella.

        Ihan on pakko mielenkiinnosta kysyä, että mistä tulit siihen johtopäätökseen että edellinen kirjoittaja on MIES?


    • joooooh

      Kyllä se vaan niin on ettei vauavn kanssa voi vuoden verran vain sisällä kotona kökkiä, olipa sitten vauvalla kivaa ulkona tai ei.

    • hkutu

      ku ei niitä voi oikee kuplassakaan kasvattaa... Ruokaa on hankittava, elämää elettävä jne.

    • HD3000

      Te perheelliset ootte sairaita, kuolkaa tapan teidät kaikki!

      • 4742

        No siinon sulla työnsarkaa hetkeksi aikaa


    • jhfljgh,

      Voihan krääk! Mullaku esikoinen nukku parhaiten päiväunia kunnon hälyssä! Jos oli huono yö tai kitinää muuten paljon nii ruuhka aikaa kauppaa tai kaupungille kiertelee ni pieni rauhottu alta 5minsan :D
      Eli jospa vaan jokainen katsoo sen oman lapsen toimintaa ja tekee sen mukaan asioita! Joillakinhan ei ole mahdollisuutta ees jättää vauvaa kotiin (ykisn jättö kun on laissa kielletty) siksi aikaa ku käy kaupassa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      3
      3996
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      87
      2052
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      50
      846
    4. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      774
    5. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      184
      728
    6. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      34
      728
    7. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      722
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      705
    9. 35
      664
    10. Miksi tuota ei saada karkotettua Suomesta?

      Sillä näkyy olevan ilmeinen suojaväri. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6af3161b-4cdc-4ca7-b6cd-1e745efd1a97
      Maailman menoa
      127
      648
    Aihe