Nuoren marsun takajalat menneet tänään voimattomiksi. Pystyy liikuttamaan niitä, mutta ei oikein kävelemään ja valittaa, kun niihin koskee. Vanhemmalla marsulla ei ole mitään oireita, saanut ihan samaa ruokaa, mutta todennäköisesti syönyt vain ehkä enemmän. Epäilen itse c-vitamiini puutosta, en tiedä miksi se on iskenyt vain toiseen. Ongelma on vain, että tänään on kaikki kaupat kiinni enkä saa c-vitamiinia mistään, onko mitään ideoita mikä toimisi hätä apuna, onko eläinlääkäri ihan välttämätön?
Nopeita ensiapuvinkkejä?
urpo1
3
87
Vastaukset
- kille3
Eniten c-vitamiinia ruusunmarjoissa, mustaherukassa, paprikassa ja persiljassa. Tuskin iso määräkään auttaa hetkessä. Voi mennä viikkoja tai ei korjaannu ollenkaan. Eläinlääkäri olis paikallaan.
- kille3
Niin ja seuraathan että marsu saa virtsattua.
- jaa
Äkkiä eläin lääkäriin !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614168KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122701Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452212Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291863- 241833
- 281556
- 171390
- 621265
- 1141213
- 311178