Maaseudun 3G

Kiitos Elisa Oyj!

Kiitos Saunalahdelle hyvin toimivasta verkosta. Minulla on täällä syrjässä ollut DNA ja Sonera, molemmat katkeilivat puheluita eikä nettitikkukaan toiminut nopeasti. Hain Elisalta liittymän verkkokaupasta ja alle 2 päivässä tuli tänne syrjällekin postin kotiinkuljetuksella, koska postiin yli 10 kilometriä.

Liittymässä on Oiva-liittymä peruspuhelimessa, vastaanotan sähköpostit ja 256 kbps hyvä perusnetti. Puhelut eivät katkeile ja palkkejakin mukavasti. Mokkula antaa 6 megaa sisään ja 1-2 megaa ulos. Olen tyytyväinen yhteyteen ja irtisanon DNA ja Sonera mokkulaliittymät heti kun mahdollista.

Numeronsiirto oli lisäksi kätevä, koska numero säilyi puheliittymässä siirrossa.

3

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei Kiitos Elisa Oyj!,

      mukava kuulla, että olet tyytyväinen palveluihimme. :) Hauskoja käyttöhetkiä Saunalahden tuotteilla.

      Laura / Saunalahden Palstatiimi
      http://palsta.saunalahti.fi

    • nnnfkfkxbfnfnbfmfkfk

      Meillä oli kanssa saunalahden 3g ainoa, joka täällä korvessa kunnolla toimi.
      Nyt täällä on jo saunalahden 4g, joka toimii vieläkin nopeammin ja paremmalla vasteajalla!

    • se pelaa kun ajatus

      Meillä ei toimi Elisa/Saunalahti, eikä DNA. Ei vaan ole mastoja lähimailla, mutta onneksi Soneran masto on, matkaa mastoon 1,6km, ja hyvin toimii.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      144
      4802
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      184
      3923
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      116
      3604
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      43
      2911
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      138
      1876
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      40
      1668
    7. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      58
      1318
    8. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1299
    9. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      21
      1261
    10. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      23
      1213
    Aihe