2:s samanlaista webcamiä,kuva ok mut ääni ei kuulu,kun yhteys muodostettu niin tulee ilmo et lopetettu yhteys.mikä neuvoksi?äänikortit ok molemmil ja kaikki säädöt pitäis olla kohd.mut joku mättää..
logitech guickcam messenger
kuuluuko!!!
14489
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Oisko palomuuri. vähänlaisesti tietoa annoit.
kaveri epäili et jos ois palomuuri niin ei muodostuisi kuvaakaan..mut kuva jees..sit kun toinen pyytää hyväksymään ääniyhteyden ja toine hyväksyy ni ääniyhteyttä muodostetaan,ja kun yhteys muodostettu tulee ilmo että yhteys lopetettu.. :-( miks nii?
jos ääni ongelma johtuu palomuurista niin voiko asialle tehdä jotain niin että kone on kuitenkin suojattu?
palomuuri? Voi olla palomuurin asetuksissa vika, siitäkin huolimatta että webcam toimii vaan ei äänet.
jos sen ääni yhteyden estää palomuuri niin voiko asialle tehdä jotain niin että kone on kuitenkin suojattu?
sulla on, siis MIKÄ PALOMUURI SULLA ON!!!!
itsellä on zonealarm ja kultsilla sekuren...
zonealarmin asetuksista firewall / internet zone security mediumille. Minulla ainakin äänet rupes toimimaan tällä asetuksella.
kiitos vinkist,kokeillaan illal..kuinka on securen kanssa,täytyyks siihen tehdä jotain säätöjä?
tänks..yritetään,mitä haittaa on jos pudottaa suojaustasoa..vilkastuuko ei toivottu liikenne? :-)
en ole huomannut mitään haittaa, jos vähän höllentää zonen suojausta.
securen asetuksista en tiedä, ei ole ikinä ollut.
palomuuri esti ääniyhteyden,nyt kuuluu.. :-)
Sitähän minäkin, että muurissa se vika yleensä on.