mä vaan haluan kuolla

Niin..mä en jaksa tätä paskaa enää, mä haluan pois. Kukaan ei välitä, ketään ei kiinnosta. Vanhemmat huutaa, maailman ihanin ihminen sano että en oo elämisen arvonen ja että mun pitäis kuolla.. Itken joka ilta itteni uneen. Päällisin puolin, perheelle ja kavereille näytän, että oon ihanokei kunnossa. Mutta kun kukaan ei tiiä totuutta. Niin voisko joku kertoa, että miten tän kivun, ahdistuksen, ja pelon saa loppumaan?
9249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mul o ollu sama tunne.
Mut meni ohi.
Jos vanhemmat ärsyttää, osta niille suklaata, ja tee jotai kivaa niitten kaa, ja jos joku sanoo, et sun pitää kuolla, ni on tapahtunu jotain, mikä siihen vaikuttaa. Kantsii puhuu vaik jonkun kaa siit, ja se ainakin auttaa.
Kun joku sanoo, et sun pitäis kuolla, ni se sanoja tuntee mielipahaa, mut jos sä oikeesti tappasit ittes, ni se sanoja suris sitä useita vuosia.
Jos joku ihminen sanoo niin, ni voi kysyy et miks, tai sit jättää se rauhaan.

Äänestä

tiesitkö että jumala rakastaa sinua ja välittää.

Äänestä

Jeesus on sun kanssas kyllä. Sano Jeesukselle, että haluat antaa elämäs ja kaikki murheet hänen kannettavikseen.

Äänestä

Kaikilla on vaikeeta välillä. Hyvä käydä välillä pohjalla niin arvostaa taas elämää. Elämä olis tylsää jos kaikki on helppoa.

Äänestä
  • Ihmisen kuuluu rakastaa itseään ja muita. Niinpä itsetuhoiset ajatukset ovat perkeleestä. Jeesus vapauttaa niistäkin.

    Äänestä

  • ntgndf kirjoitti:

    Ihmisen kuuluu rakastaa itseään ja muita. Niinpä itsetuhoiset ajatukset ovat perkeleestä. Jeesus vapauttaa niistäkin.

    Jeesuksen hokeminen ei auta millään tavalla ketjun aloittajaa. Hän kaipaa rohkaisua ja tukevia sanoja. Uskovaiset ovat samanlaisia kuin kaikki muutkin omaan napaan tuijottavat. Rekrytoivat ihmisiä omiin tarkoituksiinsa. Mutta menee ohi aiheen, joten lopetan.

    Aloittajalle, minä välitän! Haluan sanoa, että olet hyvä ihminen :)

    Äänestä

Tää on jo aika vanha, mutta miten sä nykyään pärjäilet? En kyll usko ett seuraat tätä viestiketjuu enää..

Äänestä
  • Kävin ihan sattumalta kattomassa, ja kiva että ees joku on jaksanu lukea, ja oon ees pikkasen kiinnostunu siitä mitä mulle kuuluu! :')kiitos! Ja siinähän se elämä rullaa, kesäloma alkaa ja sen takia oon aika ilonen tällä hetkellä koska ootan tosi paljon että saan tehä kesällä kaikkee mitä oon suunnitellu! Ja muutenki menee vähä paremmin, kyllä täältä vielä noustaan! :) tottakai ikävät asiat aina välillä tulee takas ja on niitä maailman paskimpia päiviä, mut yleisesti ottaen menee nyt paremmin! :):)

    Äänestä

Sitä se elämä on, ja siihen kannattaa tottua

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nothing but pain kirjoitti:

Niin..mä en jaksa tätä paskaa enää, mä haluan pois. Kukaan ei välitä, ketään ei kiinnosta. Vanhemmat huutaa, maailman ihanin ihminen sano että en oo elämisen arvonen ja että mun pitäis kuolla.. Itken joka ilta itteni uneen. Päällisin puolin, perheelle ja kavereille näytän, että oon ihanokei kunnossa. Mutta kun kukaan ei tiiä totuutta. Niin voisko joku kertoa, että miten tän kivun, ahdistuksen, ja pelon saa loppumaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu