Opera v12.17 voi käyttää välityspalvelinta, välimuistia ja esittäytyä tai naamioitua toiseksi selaimeksi.
Reitti:
Valikkopalkki -> Työkalut -> Pika-asetukset (F12) -> Muokkaa sivustokohtaisia asetuksia... -> Sivustokohtaiset asetukset-ikkuna -> Verkko-välilehti:
Valikkopalkki -> Työkalut -> Asetukset... (Ctrl F12) -> Asetukset-ikkuna -> Lisäasetukset-välilehti -> Sisältö -> Muokkaa sivustokohtaisia asetuksia...-painike
Käytä välityspalvelinta:
Kyllä/Ei
Käytä sovelluksen välimuistia:
Kyllä/Ei
Selaintunnistus:
Esittäydy Operaksi
Esittäydy Firefoxiksi
Esittäydy Internet Exploreriksi
Naamioidu Firefoxiksi
Naamioidu Internet Exploreriksi
Jokaisen sivuston kohdalla joutuu erikseen määrittelemään nämä, ja oletuksena "Käytä välityspalvelinta"-kohdassa on "Kyllä". "Käytä sovelluksen välimuistia" saa toisessa Asetukset-valikossa määritettyä pysyvästi "Ei" ja "Selaintunnistus"-kohdassa on oletuksena: Esittäydy Operaksi.
Pystyykö jotenkin määrittelemään että selain ei käytä välityspalvelinta ja naamioituu Firefoxiksi tai IE:ksi kaikilla sivuilla automaattisesti?
Opera v12.17 - Naamioidu Firefoxiksi
oletusasetukset pois
1
160
Vastaukset
- 12.16
Tässä on 12.16, mutta luulen, että on sama siinä.
Asetukset->Asetukset->Lisäasetukset->Verkko->Välityspalvelimet
Oletuksena ei käytä välityspalvelinta
Välimuisti
Asetukset->Asetukset->Lisäasetukset->Sivuhistoria
Ulkoasu->Painikkeet->Asetukset->Esittäydy...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2952336Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys161740Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2181380- 871284
Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel611208Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851165Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60983TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p19972Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva137967Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak160892