Pahasti pettynyt

on se hieno

Clio 2006 1,4 ajettu 11000 pelkkää vikaa Ajovalot syttyy itsestään ja akku tyhjä Tuulilasin pyyhkimet toimii vain vilkkukytkimestä Puhhaltimen moottori toimii kun lyö nyrkillä Sytyspuolia 2kpl Alapallonivel uusiksi katsastukseenKiitos tämä riitti minulle Auto oli vaimon valinta kun mukavan värinen Vaihdettiin Hondaan ei IKINÄ ranskalaisii autoja meille Ja Rellu oli meillä vajaa 2v ja 15000km ei ollu kovin halpaa kyytiä

2

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ranskanpulla

      Et vaan osannut. Olisit myynyt halvalla mulle niin olisin saanut paljon halpoja kilsoja.

    • Clio <3

      No sehän kannattaa yhden auton kokemuksella, teilata kaikki ranskikset joita löytyy äkkiseltään mietittynä citroen, rellu ja pösö....joo relluista liikkuu paljon huonoa juttua, itse en niitä kuitenkaan allekirjoita. Ja mulla menossa jo toinen Clio ja ei ongelmia.
      Perheessä olleet megane vm 2000, megane vm 2002 farkku, megane 2006 farkku, clio vm 2004 ja clio (turbokone) 2008. Kaikki toimineet samalla tavalla kun olis toiminut volvo tai bmw:kin, kuluvat osat meni kuten kaikissa autoissa. Aiemmassa cliossani oli yksi vika: sähkövika (talvella saattoi ikkunoita raapatessa lyödä itekseen ovet lukkoon ja yhtenä talvena sytytti pari kertaa moottorin vikavalon, vikaa ei kuitenkaan autossa ollut, tarkistuksessa käytettiin, tarkastuskin oli onneks ilmanen kun on merkkiliiketuttu perheessä :))

      En usko että rellu on sen kummallisempi kuin muutkaan, toki pellin määrässä, äänieristyksissä, verhoiluissa tms pinnallisissa asioissa on eroa, mutta ne ei merkkaa mulle mitään. Mun cliot on palvelleet hyvin, harmitti oikein edellisestä luopua mutta piti saada 5ovinen tilalle. Cliot sopineet mun tarkoituksiin, ovat hyviä ajaa (koeajossa vetivät pidemmän korren vertaillessa kiaan ja hyundaihin, jopa vm:lliin 2010, mukavuudessa ja käytännöllisyydessä) ja pieniä ja käteviä ja näppäriä. Nykyinen on vielä pippurinenkin turbokoneellaan, ja jätän helposti bemaritkin taakse jos liikaa takarööriä nuuskuttelevat.

      Rellua haukutaan halpuuden takia, tärkeintä mulle kuitenkin että on luotettava ja ei hajoile koko aikaa, ja sitä ne molemmat cliot on todellakin olleet!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      257
      8960
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      311
      6227
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1340
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1291
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1101
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      78
      949
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      857
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      768
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      310
      680
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      676
    Aihe