Hei!
En nyt oikein tiedä,että minne tämä kysymykseni pitäisi laittaa joten pistän sen nyt sitten tänne. Kysymykseni koskee älykkyystestejä ja niitä osioita,joissa annetaan kuvio,jota pitää osata jatkaa oikein.En yksinkertaisesti ymmärrä,että miten tällaisesta osiosta voi päästä läpi?Tein netissä kokeeksi tällaisen testin ja en vaan hahmota,että miten kuviota pitää jatkaa!Minulle matematiikka oli aina vaikea oppiaine koulussa ja kävin koko peruskoulun ajan erityisopetuksessa ko.oppiaineessa.
Voiko näitä testejä harjoitella etukäteen?Olisi pääsykoe tulossa ja tiedän jo,että tämä kuvio-osio ja matemaattinen osio tuottavat ongelmia niin siksi tätä kysyn.
Olen huomannut,että jos esim.Sudoku on kirjoitettu paperille niin minulla kestää älyttömän kauan löytää puuttuvat numerot,mutta kännykän tai tietokoneen näytöllä nään heti mistä jokin numero puuttuu!Onko tämä jonkinasteinen lukihäiriö?Onko muita kohtalontovereita?
Hahmotusongelma
ggggggggggg34
1
1083
Vastaukset
- Anonyymi
ei me sua auteta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218636Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307897Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-105478Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825119Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294929Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2373447- 1253164
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os353056Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin853049Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps252660