Tässä palaute lomake

V.H.K.34

http://www.suomi24.fi/palaute/lomake

Laittakaa tuosta palautetta niin teille vastaan suoraan ettekö te tajua saatte ratkaisun varmasti minä laitoin jo kolme kertaa tuonne palautetta

1

288

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mariko Vaara

      No onnistuitko saamaan tilanteeseen sopivaa palautetta?:)

      Mariko Vaara kyllä löytää sopivalta tuntuvaa palautetta muutenkin kirjoituksiinsa - tavalla tai toisella Suomi24:ltä/Allerilta ja niiden käyttäjiltä - poikkeuksetta. Viisasteltiinpa/leikittiinpä sitten Mariko Vaaran ja muiden vakavamielisten esim. Suomi24:n käyttäjien kustannuksella tai ei. Pauli Aalto-Setälän kustantaa puolestaan Aller.

      Mariko Vaarahan on niin kertakaikkisen yksinkertainen, ettei voi ymmärtää, miksi Suomi24:lle/Allerille pitäisi lähettää virtuaalipalautelomake - siinä on näet pakolliset kentät.

      Eikö Suomi24:n/Allerin liiketoiminta perustukaan vapaaehtoisiin kenttiin? Ja kaikille palautteidenkin kirjoittajille/lukijoille suotuun avoimeen julkisuuteen?

      Eikä Mariko Vaara sitäpaitsi ehdi ja kykene täyttämään tai edes halua täyttää kaikkia Mariko Vaarallekin pakollisiksi lomakkeessa määrättyjä kenttiä! Mariko Vaara on sentään vain pieni ihminen! Eikä mikään mediamaailmassa kaiken takana hääräävä suuri taustapiru, kuten Pauli Aalto-Setälä.:)

      Virtuaalimaailmassa on sitä paitsi ainakin vielä niin halvatusti lääniä täytettäväksi, ettei niiden täyttämiseen yksi Mariko Vaara riitä!

      Palautelomakkeessa luki sitä paitsi tavallaan, että palaute koskee Suomi24:ää. Ja jos se koskee Suomi24:ää, se koskee taatusti tavalla tai toisella Pauli Aalto-Setälääkin, itsenäisen Suomi24:n omistajatahon toimitusjohtajaa.

      Palautelomake paljastikin Suomi24 -nimisen yrityksen tunneherkäksi?

      Älä unta nää!

      Yrityksillä ei ole oikeasti saumaa tunteiluun, eikä Mariko Vaaran käsityskyvyn mukaan myöskään niiden minkään tason johtajilla.

      (Mitä nyt niiden alaisilla työntekijöillä joskus saattaa Mariko Vaaran saamien mielikuvien mukaan jokunen pisara jonnekin päin ihoa pusertua. Hikeäkö pukkaa? Vai totisesti totisesti ilon kyyneleitä, kun jokin ns. projekteista saadaan Pauli Aalto-Setälän ja Tanskan kuningasparin tyydyttävään ja niin ollen onnistuneeseen päätökseen?

      Kuten Pauli Aalto-Setälän taannoin twiittaamasta itsestäänselfiöstäkin näkyi, Allerin palvelukseensa ostamat naiset hymyilevät Paulin kanssa eturintamassa.

      Mikäli nyt kyse ko. itsestäänselfiössä oli Allerin naisista? Ja itsestäänselfiössä taaksejätetyistä Allerin miehistä. Ihmekös tuo, että jotkin heistä eivät syystä tai toisesta äityneet hymyyn.)

      Muistin virkistämiseksi:

      https://pbs.twimg.com/media/BmFIr5BIYAEIvuk.jpg:large

      https://twitter.com/PauliAS

      Tämä Pauli Aalto-Setälän tällä kertaa itsestäänkin antama kuva ei tainnut tällä kertaa, tässä yhteydessä eikä ainakaan vielä sisältää sellaisia virheitä, että tätä itsestäänselfiötä ei voitaisi jatkossakin Suomi24:ssä näyttää kaikelle kansalle onnistuneena otoksena etualan Pauli Aalto-Setälästä?) ;)

      Haavoittuvaksi sen sijaan yritys kuin yritys voi silti käydä, jollei se ota tosissaan huomioon käyttäjiltänsä/asiakkailtansa/muilta yhteistyökumppaneiltaan/omilta työntekijöiltään saamiansa innostuneita palautteita, tulivatpa ne annetuksi niiden toimesta myötämanipuloituina tai vain manipuloituina palautelomakkseen kautta tai näin julkisesti Palautteet-palstan kautta, @Suomi24 .:)

      Mariko Vaaran ynnäilemisen mukaan Product Ownerinkin ratkaistavana on kehitysyhteistyössään mahdoton yhtälö, mitä tulee palvelukokonaisuuteen, joka onnistuisi miellyttämään täysin kaikkia osapuolia ja tuottamaan samalla Allerin vaatiman tuottavan tuloksen maksoi, mitä maksoi. Vaikka sitten vain pahvilaatikon ja kärttyisten uudistetun Postin tai uusien maksullisten Treffien käyttäjien maksaman hinnan.:)

      Niin, nämähän ovatkin itsestäänselvyyksiä kaikille muille osapuolille paitsi Mariko Vaaralle?

      Mitähän vielä on Mariko Vaarallakin Suomi24:n tulevaisuudelta odotettavissa? Palstojen pientä, aikaisempaa suurempaa pintaremonttia? Vai joko se tuli ja meni?

      Mariko Vaaralla on kaikesta (jankottamisestaan, sanoisi joku, jos jotain ylipäänsä sanoisi?) saamastaan palautteesta huolimatta syytä olettaa vaihteeksi, että Mariko Vaarastakin on hyötyä tietyille, Mariko Vaaralle iselleen tuntemattomat itsestäänselvyydet omaksuneille tahoille.

      Kun Mariko Vaara jaarittelee esim. palautteita varten pystyssä pidetyllä palstalla omaan tapaansa omiaan, se saattaa kenties jopa ratkaista 24/7 -tyyliin toimivan yrityksen piirissä aktiivisesti toimivien, mahdollisesti jopa ympärivuorokautisesta valvomisesta kärsivien ja pahimmassa tapauksessa unettomuutensa myötä jopa tietynlaiseen riippuvuuteen ajautuneiden erään mahdollisen ongelman.

      Mariko Vaara ei sano tässä, että esim. ylläpidolla olisi koskaan mitään ongelmia - ongelmathan ovat säännönmukaisesti käyttäjillä - mutta Mariko Vaarahan ei tosiasiallisesti tiedäkään mistään tärkeästä mitään.

      Mutta jos jolla kulla olisi tietty ongelma, siis jos, niin Mariko Vaara uskoo kirjoitustensa olevan sen verran tehokkaita, että nukahtamis-/unilääkkeiden tarve parhaimmassa tapauksessa kaikkien Mariko Vaaran jorinoiden läpilukemista edes yrittävien piirissä vähenisi tai poistuisi kokonaan? :)

      Toivossa on hyvä elää. Huoh!:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      50
      5184
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      30
      2166
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      109
      2147
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      119
      1877
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      15
      1829
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1750
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      51
      1163
    8. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      253
      1116
    9. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      48
      1021
    10. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      951
    Aihe