nyt startataan yhdestoista roolipeli
roolipeli 11
Michem de Auditore
1598
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
(Eikä startata. Kymmenes ei ole edes puoliksi täynnä.)
startataan
Mitä vittua? Tämähän on aivan naurettavaa! Minä protestoin! Mitä järkeä aloittaa kokoajan uusi roolipeli, kun vanhakaan ei ole vielä lähelläkään täyttä?
Minä olen niin uusi ettei minulla taida olla juurikaan sananvaltaa tällaisissa ammattilaisten riidoissa joten pelaan siellä missä kaikki muutkin.
Äänestän vanhassa pelaamista! Mihin jäi ne ajat, jolloin roolipelit pelattiin yli 400 viestin?
Minäkin äänestän roolipeli kymppiä! Nyt taitaa Korppi suuttua!
Roolipeli kympin puolesta! Ja Faddikti: ei sillä ole oikeastaan väliä, kuinka uusi on. Kaikilla on silti saman verran sananvaltaa tällaisissa asioissa, vaikka Korppi (Michem) luuleekin olevansa jokin diktaattori.
Eli mennään tästä kymppiin jatkamaan! Pelatkaa yö loppuun, sillä olisi kiva jatkaa.
tuo ei ole oikea minä
Ei vai? Joku oli osannut matkia sinua aika hyvin!
totta
Korppi, luulenpa että tuo Tiberiuksen kommentti oli sarkasmia.
Korppi vaan väittää niin... kyllä se on oikea aloittaja
Tulkaas kaikki tytöt ja poijjaat meille nii otetaa astetta raisumpii roolipelei. Mie olen herra orja ja te ootte pikkuorii ja sitte mie ratsastan muna perseessänne auringonlaskuun!
hei uskokaa hyvällä etten ollut tämän langan aloittaja se oli joku trolli nimittäin en tekisi ikinä aloitusta''nyt startataan yhdestoista roolipeli''koska kympissä on samanlainen aloitus