Asensin Windows Seiskan pelikoneelle!

Erittäin virkistävää vaihtelua! Kasi kun on mitä on. Käyttöliittymä oli hirveän epäkäytännöllinen, ja ruma! Onneksi on kuitenkin tämä Windows 7, jonka käyttöliittymä on sentään siedettävä!

Jos ei pelaa, niin kannattaa kuitenkin käyttää oikeita käyttöjärjestelmiä. Tämä kun hidastelee, ja viruksia saattaa imeä!
358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aivan! Ja eikös vain sillä tullutkin Alt 0 1 3 4 yhdistelmällä se ristinmerkki? Tubuttimella et olisi sitä saanut!

Äänestä

Kyllä oikeillakin käyttöjärjestelmillä voi pelata. Ei minulla ole mitään ongelmia pelailla Archilla. Osa peleistä on natiivi Linux-pelejä, osa Winellä pyöriviä Windows-pelejä. Hyvin toimii.

Äänestä

Mikä "hidastelee" ja "imee viruksia" ? Ei ainakaan minun Win-7 pro !

Ja pasianssi pelaa kun unelma !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_10458463 kirjoitti:

Erittäin virkistävää vaihtelua! Kasi kun on mitä on. Käyttöliittymä oli hirveän epäkäytännöllinen, ja ruma! Onneksi on kuitenkin tämä Windows 7, jonka käyttöliittymä on sentään siedettävä!

Jos ei pelaa, niin kannattaa kuitenkin käyttää oikeita käyttöjärjestelmiä. Tämä kun hidastelee, ja viruksia saattaa imeä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu