Vaasassa ei osata ajaa

Vaasalaiset autoilijat eivät osaa liikennesääntöjä. Peukalo keskellä kämmentä.
14167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Persut varsinkaan.

Äänestä
  • autoa?

    Äänestä

Käypä ajelemassa Seinäjoella ja palataan asiaan sitten...

Äänestä
  • Olen ajanut monessa kaupungissa, myös Seinäjoella. Vaasassa on eniten törttöilijöitä joilla ei ilmiselvästi ole liikennesäännöt hallussa.

    Äänestä

  • Ajettu on kirjoitti:

    Olen ajanut monessa kaupungissa, myös Seinäjoella. Vaasassa on eniten törttöilijöitä joilla ei ilmiselvästi ole liikennesäännöt hallussa.

    Seinäjoki keikkuu vuodesta toiseen mitalipaikoilla kolaritilastoissa.

    Äänestä

  • Ajettu on kirjoitti:

    Olen ajanut monessa kaupungissa, myös Seinäjoella. Vaasassa on eniten törttöilijöitä joilla ei ilmiselvästi ole liikennesäännöt hallussa.

    Ne on pääasiassa laihialta tulleita jotka ovat tottuneet ajelemaan pellolla!

    Äänestä

  • 19+13 kirjoitti:

    Ne on pääasiassa laihialta tulleita jotka ovat tottuneet ajelemaan pellolla!

    .

    Ne on mustasaarelaisia jotka töppäili ylen lähetyksessäkin bilteman avajaisissa siitä on filmimateriaalia

    .

    Äänestä

Eniten vituttaa vatipäät jotka ei osaa käyttää vilkkua, liikenneympyröissä nämä on suurin riesa. Jos tunnistit itsesi niin haista vittu, näytän sinulle varmasti keskisormea ikkunasta jos et osaa vilkuttaa.

Äänestä
  • .

    Sujuva vetoketjuliikenne ei ole ollenkaan tärkeää vaan se että saa töötätä

    .

    Äänestä

ajelen työkseni pitkin maakuntia/asun vaasassa. kyllä seinäjoki on aika vaarallinen paikka ajaa...se menee joka ehtii ei mitään käsitystä liikennesäännöistä. luultavasti se kyllä johtuu siitä kun sinne on muuttanu kaikki maakuntien pelto elvikset. sitten perustettiin isien takauksilla firmoja joka kulmaan ny itketään konkurissa sossujonossa..laiffia hunttajussit...laiffia..ei seinäjoki oo amerikka muutakun kurikkalaisille..

Äänestä

autokouluja eikä järkeä, se sotkee vaasalaista liikennettä.

Toinen syy on afriikkalainen värisokeus , vai koska olet nähnyt viimeksi värillisen odottavan vihreän vaihtumista suojatiellä? Tämä on sitä klopaalia kulttuuria.

Äänestä
  • Eikös valkoinen ole väri?

    Äänestä

  • fxfx kirjoitti:

    Eikös valkoinen ole väri?

    Jos osaat lukea, niin en erotellut värejä. Afrikkalainen on aina afrikkalainen, vaikka olisi sininen.

    Äänestä

  • Hölmö. kirjoitti:

    Jos osaat lukea, niin en erotellut värejä. Afrikkalainen on aina afrikkalainen, vaikka olisi sininen.

    "Värillisen odottavan",mitkä värit eivät ole värejä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Luusereita ootte kirjoitti:

Vaasalaiset autoilijat eivät osaa liikennesääntöjä. Peukalo keskellä kämmentä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu