miks vittu pitää viillellä?

Suomessa on muutenki asiat Nii hyvin että miks pitää viillellä? Vitun idiootit ymmärrän et joittenki elämä on paskaa jos vaikka kiusataan koulussa tai mut Sä saat kuitenki syödä joka päivä ja saat käydä pesulla ja kaikkea mitä esimerkiksi Afrikassa ei voi tehä... Ja miks niitä viiltelijöitä puolustellaan "ei Se oo niitten vika" no kylhä Se vittu on niitten vika, kukaa sulle antanu puukkoa käteen ja sanonu että ole hyvä ja viiltele vaan Sä ihan ite teit sen päätöksen eikä kukaan pakottanu, eli Se on sen idiootin oma vika että viiltelee! Tyhmästä päästä kärsii koko vitun idiootti !!!
13129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

"Siis miten sä kehtaat olla iloinen? Jotkut tuolla menee naimisiin tai saa ensimmäisen lapsensa? Jotkut saa tällä hetkellä ensisuudelmansa ja sä kehtaat väittää olevansa onnellinen? Sä et voi sanoo noin kun jotkut on paljon onnellisimpia kuin sinä!"

Äänestä

Katotaa kuinka kauan sä kesät sitä että porukat ryyppää himas koko ajan, kaveri tekee itsemurhan, koulussa kiusataa henkisesti että FYYSISESTI (potkitaan lyödään tönitään yms), kukaa ei puutu mihkää. Mitähä vittua sä tekisit sitte saatanan apina?
Moni viiltelee sen takii koska ei haluu satuttaa muita ja purkaa sit veitsee agressionsa ja pahan olon ku kuka ei kuuntele eikä ymärrä. nyt kyse ei oo materiasta 'voit käydä pesulla' MITÄ VITTUA SE SUIHKU AUTTAA JOS EI OO KETÄÄN JOKA AUTTAA JA KUUNTELEE?
Afrikassa on se yhteishenki ja yhteisöllisyys mikä pitää ihmiset kasassa ja se et aatella positivisesti kaikesta pienestäkibasioist joo toki siel on asiat huonosti ja tällei, KYSE ON VAIN ONNEELLISUUDESTA JA SITÄ EI VOI OLLA ILMAN KAVEREITA JA YSTÄVIÄ!!!!
Ja viel kysyn oisko parempi et tappaa ittensä kuin viiltelis vajaa apian???

Äänestä
  • Onnellisuus on mahdollista ilman ystäviä. Mun mielestä viiltely on huomiohuorausta. Aina on joku jolle voi puhua. Esim. Opettaja, koulukuraattori, terkkari, nuorten puhelin jne.

    Äänestä

Huomionhuoraamista jos yrittää peitellä jälkiä eikä kerro kelleklään!!!!!

Äänestä

vitun viiltely kuuluu afrikkalaiseen kulttuuriin.

Äänestä

Pelkkiin huomiohuorii kaikki. Meilki koulus niit joilla ranteet iha viilletty auki ja sit käyttää toppei. Tappakaa suoraa ittenne jos on nii paska olo.

Äänestä

VOI VITTU SAATANAN VAJAAT ÄLYKÄÄPIÖT MIETTIKÄÄ MITÄ TUUTTE TÄNNE SANOMAAN "huomiohuoraamista" ehkä HYVIN HARVOISSA tapauksissamonet häpeää niitä jälkiä ja koittaa peitellä. "tappakaa ittenne suoraa" MITEN IHMINEM VOI OLLA NOIN VITUN SYDÄMETÖN PASKA. et ees oo ansainnu nimitystä ihminen, oot selvästi helvetin kapeakatseinen paska. niinku tossa aijemmin jo sanottii että yleensä viiltelijä ei haluu satuttaa muita ja purkaa sitte agression itteensä, ja ei ne nuorten vitun auttavat puhelimet tai opettajat OIKEESTI ymmärrä sitä sun oloas kovin usein ja jos ei ole ketää kuka auttaa nii vittu miettikääpä vähä. SE EI SILLON HELVETTISOIKOON OLE SEN IHMISEN OMA VIKA ETTÄ TÄÄLLÄ IHMISET EI VÄLITÄ. kattokaa peilii kiitos älkääkä olko noin vitun älyvapaita. tiedän itse koska joskus olen viillelly ja todellakin jäpeän niitä jälkiä vaiike enää pahemmin näy. alkaa kiehuu niin vitusyi tollaset henkilöt joillabei oo mitää aivoja tai empatia kykyä, niille ois niin paljon sanottavaa mut kaks sanaa vaaa: haistakaa paska.

Äänestä
  • Hei, mulla on aika paljon ongelmia itelläki, kuten kiusaaminen, yksinäisyys, Aspergerin syndrooman, liika poissaolo koulusta, masennus, hirveät vatsakivut, stressi, paskat sosiaaliset taidot, kömpelyys, tic-oireet, kovat päänsäryt, nukahtamisvaikeudet ja siitä johtuva univelka, sekä lukuisia AS-oireita, jotka paskentavat elämääni, joten sinä voit pitää turpasi kiinni, etkä väittää että minä en tiedä masennuksesta mitään.

    Äänestä

Käyttäytykää

Äänestä

Masennuksessa tämä on hyvin mahdollista, kukaan ei kuuntele, sinulle vittuillaan, kukaan ei välitä, kirjat on esim. Kasteltu koulun suihkussa, Parhaan kaverisi tekemänä toteutettuna.

EN silti tykkää että ihmiset viiltelee, vetäköön pään täyteen viinaa tai puhuu vanhempien ja muun tukiverkoston kanssa.

MYÖS KAUHIAN NÄKÖSTÄ TUO VIILTELY!

Äänestä
  • Kannattais herätä ja opetella hankki elämå

    Äänestä

  • faiil kirjoitti:

    Kannattais herätä ja opetella hankki elämå

    Jos viiltely on tyhmää ni onks se viisast laittaa toinen ihminen tilanteeseen jossa hän kokee ainoana pakokeinona itsensä satuttamisen?

    Äänestä

  • Miettikää✌️ kirjoitti:

    Jos viiltely on tyhmää ni onks se viisast laittaa toinen ihminen tilanteeseen jossa hän kokee ainoana pakokeinona itsensä satuttamisen?

    Mitäs se teiä perseit kutittaa jos joku viiltelee XDDD ÄLKÄÄ PUUTTUKO MUIDEN ASIOIHIN

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vituttaa123 kirjoitti:

Suomessa on muutenki asiat Nii hyvin että miks pitää viillellä? Vitun idiootit ymmärrän et joittenki elämä on paskaa jos vaikka kiusataan koulussa tai mut Sä saat kuitenki syödä joka päivä ja saat käydä pesulla ja kaikkea mitä esimerkiksi Afrikassa ei voi tehä... Ja miks niitä viiltelijöitä puolustellaan "ei Se oo niitten vika" no kylhä Se vittu on niitten vika, kukaa sulle antanu puukkoa käteen ja sanonu että ole hyvä ja viiltele vaan Sä ihan ite teit sen päätöksen eikä kukaan pakottanu, eli Se on sen idiootin oma vika että viiltelee! Tyhmästä päästä kärsii koko vitun idiootti !!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu