Nii tosiaan olen jo jonkun aikaa miettinyt kuolemista, että olisko se kenties enää ainoa vaihtoehto, kun oon vaan aatellu että se vois enää olla se oikea ja ainut vaihtoehto mulle, sillä kärsin masennuksesta ja yksinäisyydestä, niin olenkin ruvennu ajattelemaan että tässä parinkymmenen ikä vuoden jälkeen, niin en vaan jaksas tätä paskaa enää vaan oonkin ruvennu sit ajattelemaan itselleni itsemurhaa, sillä kun minulla ei oo mitään eikä ketään joka välittäs paitsi perhe ja sukulaiset mutta niinkun paremmin sanottuna, olen vieläkin hyvin yksinäinen ihminen ja samalla myöskin masentunut sellainen, on vaan kurja kattoo sivusta kun toisilla on toisensa tai kevereilla on toisensa ja mä oon ihan yksin, mulla ei siis oo ollu tässä parinkymmenen vuoden aikana ainuttakaan seurustelukumppania: ei tyttöö eikä poikaa, itse oon vähä reilu parikymppinen poika ja lisäksi pelkkään että sukulaiset taikka perhe ei hyväksyisi minua mahdollisena homona.
Minkähänlaista kuoleminen on?
9
167
Vastaukset
- Coolstohry
No tota, meitsi on kuullu ylemmältä taholta, että hukkuminen on kivutonta. Muista kuitenkin puhdistaa sielusi tuosta synneistä pahimmasta, homoudesta, ennenkuin hukuttaudut ehtoollismaljaan. Näin saat ensimmäisen luokan lipun taivaaseen, ylempi taho ainakin näin kertoo. Onnea ja menestystä yritykseesi.
- Vaikeeta on
KIITTI
- 2421414212
Vaikeeta on kirjoitti:
KIITTI
Jos koet sen ainoaksi vaihtoehdoksi niin mikäpä minä olen estämään, kannattaa kuitenkin nyt ensin kokeilla jotain matkustamista tai vastaavaa ettei nyt ihan "tyhjin taskuin" täältä maailmasta lähde
- sorrynotsorry
Toi teissä himo uskovaisissa on perseestä. Te ette hyväksy kaikkia, häpeisit ite vittu ittees ku kehtaat ees sanoo mitään tollasta, et homous olis synneistä pahin? Onks susta sit lapsiin sekaantuminen ja raiskaaminen lievempiä asioita ku homous? Te jos jotkut joutais mennä helvettiin.
- Uskossa _93
sorrynotsorry kirjoitti:
Toi teissä himo uskovaisissa on perseestä. Te ette hyväksy kaikkia, häpeisit ite vittu ittees ku kehtaat ees sanoo mitään tollasta, et homous olis synneistä pahin? Onks susta sit lapsiin sekaantuminen ja raiskaaminen lievempiä asioita ku homous? Te jos jotkut joutais mennä helvettiin.
No eihän toi uskovainen edes mitään puhunut sellaisesta, totta kai ne ovat amhempia syntejä kuin homous, ainakin useimmat uskovaiset ajattelevat näin. :) Ootko sä edes lukenut Raamattua?
- sorrynotsorry
Uskossa _93 kirjoitti:
No eihän toi uskovainen edes mitään puhunut sellaisesta, totta kai ne ovat amhempia syntejä kuin homous, ainakin useimmat uskovaiset ajattelevat näin. :) Ootko sä edes lukenut Raamattua?
no en ole lukenut, ateistina kun en satu uskomaan.Mutta mun mielestä toi oli todella ajattelemattomasti sanottu et homous olis synneistä pahin, koska homoudessa ei ole mitääm väärää, eikö meidän kaikkien kuuluis olla saman arvoisia? Hienoahan se on jos useimmat uskovaiset eivät ajattele näin miten tuo ylempi uskovainen.
- Samoja fiiliksiä
Moi, vaikeeta on -kirjoittaja. Saanko lähettää sulle meiliä johonkin osoitteeseen? Mul ei oo kikkiä. Haluisin jakaa ajatuksia sun kanssa.
- shyboy
Kannattaa hakea apua jostain muualta kuin suomi24:stä.
Hei Vaikeeta on.
Olisiko mahdollista, että juttelisit jonkun kanssa masennuksestasi. Vai oletko jo sitä kokeillut? Keskustelu ammatti-ihmisen kanssa voi auttaa pääsemään jaloilleen ja parantumis prosessi voi alkaa. Sitä myötä saa myös rohkeutta ottaa kontaktia toisiin ihmisiin.
Voimia sinulle ja täällä on ainakin yksi ihminen joka välittää siitä miten sinulle käy
Iiris NettiSaappaasta Sotkamosta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382191Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten662047Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363891675Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241474Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75925
- 27899