Asian ilmeisestä mielettömyydestä riippumatta olen päättänyt toteuttaa pitkäaikaisen fantasiani: joutua yakuzan hakattavaksi! Kysynkin nyt teiltä Japanin kävijöiltä, että mistä paikoista/miltä alueelta Tokiosta löytää yakuzoja? Tunnistaako heidät helposti, eli näyttävätkö samalta kuin elokuvissa vai pitävätkö matalaa profiilia? Entä ovatko yleensä avoimesti agressiivisia, eli riittääkö täyslaidalliseen japanilaista raivoa perinteinen "äitisi on..." vai tarvitaanko jotain enemmän radikaalia, heittää oluet päin näköä tms?
Matkat Kiotoon ja Tokioon jo hankittuna...
Yakuzan hakattavaksi
5
497
Vastaukset
- huvinsa kullakin
Kokeile vaikka Kabukichon aluetta Shinjukussa. Ja jos siellä ei muuten tärppää, niin etsi sieltä joku sopivan hämärältä vaikuttava seksibaari (sisäänheittäjät auttavat varmasti) ja yritä poistua maksamatta. Roppongin pahamaineisilla klubeilla on ehkä liian suuri mahdollisuus, että paikka on ihan rehellinen, vaikka ylihintainen, yritys ja pelleily johtaa yakuzojen sijaan kohtaamiseen poliisien kanssa. Yleisesti kuitenkin yakuzat ovat varovaisia ulkomaalaisten kanssa, joten turpasaunojen hankkiminen voi jäädä haaveeksikin. Ja kyllä sellaisen tunnistaa kun näkee.
- 4+17
Hämärä seksiklubi voi toimia siinä mielessä, että sisältä saattaa löytää yakuzoja istuskelemassa. Yrittäessäsi poistua maksamatta törmää kuitenkin todennäköisemmin pelkkään portsariin, tai korkeintaan johonkin kokelaaseen... Eihän nyt veli-yakuzaa nakiteta ovelle/tiskille kännisiä asiakkaita kaitsemaan.
Eräs vaihtoehto on mennä kylpylään, jossa tatuoinnit OVAT sallittuja. Kyllä, näitä on olemassa, muutamia. Sanomattakin selvää, että yli 99% paikoista kieltäessä tatuoinnit koostuu näiden paikkojen asiakaskunta käytännössä pelkästään enemmän tai vähemmän hämäräpuolen miehistä. Alastomasta yakuzasta ei voine erehtyä.
Muista ennen matkaa varmistaa, että huippuonnistuneen skenaarion sattuessa matkavakuutuksesi kattaa ruumisarkun kuljetuksen kotimaahan. Näin omaisesi välttyvät ikäviltä laskuilta. - nix
4+17 kirjoitti:
Hämärä seksiklubi voi toimia siinä mielessä, että sisältä saattaa löytää yakuzoja istuskelemassa. Yrittäessäsi poistua maksamatta törmää kuitenkin todennäköisemmin pelkkään portsariin, tai korkeintaan johonkin kokelaaseen... Eihän nyt veli-yakuzaa nakiteta ovelle/tiskille kännisiä asiakkaita kaitsemaan.
Eräs vaihtoehto on mennä kylpylään, jossa tatuoinnit OVAT sallittuja. Kyllä, näitä on olemassa, muutamia. Sanomattakin selvää, että yli 99% paikoista kieltäessä tatuoinnit koostuu näiden paikkojen asiakaskunta käytännössä pelkästään enemmän tai vähemmän hämäräpuolen miehistä. Alastomasta yakuzasta ei voine erehtyä.
Muista ennen matkaa varmistaa, että huippuonnistuneen skenaarion sattuessa matkavakuutuksesi kattaa ruumisarkun kuljetuksen kotimaahan. Näin omaisesi välttyvät ikäviltä laskuilta.Voihan olla että Yakuzat tekevät sinulle katoamistempun joten omaisesi säästyvät hautajaiskuluilta ja arkkukuljetusmaksulta.
- jokohama humahuta
Yakuzan rosvoluolahan on ihan siinä Pokemon Centerin ja Ninjakoulun takana kulkevalla hämärällä kujalla.
Turisteja ryöstetään päivittäin klo 9.30 alkaen aina iltamyöhään. Kysy vaan taksikuskeilta, ne tietää kyllä paikan, ja osaavat driftailla paikalle :) - todellisuus
Ikävä kyllä on niin että Japani on jopa Suomeen verrattuna turvallinen, väkivallaton ja rehellinen maa. Jos vedät kunnon persarit ja räyhäät, sinulle naureskellaan, ja jos rettelöit, korttelipoliisi laittaa rautoihin ja tapellesasi pudottamasi lompakko ja yökerhossa köyhille heittelemäsi setelit kerätään talteen, silitetään ja asetellaan kaikki lompakkoon samoin päin. Sitten korttelipoliisi tomittaa lompakon hotellin respaan sinun nimelläsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2629859K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1855598Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1615191PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *714848- 2122419
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122259Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3111921- 211615
- 901587
- 411143