Mistä ihmeestä näiden laitteiden jälleenmyyntihinta käytettynä oikein syntyy?? Olen katsellut beolab 8000 kaiuttimia käytettynä, mutta monet niistä ovat jo lähes 15v vanhoja, esim. 2001 ostettu liikkeestä. Tuollaiselle setille tulee hintaa rahteineen suomeen 1000-1500 euroa. Miksi 13v vanhat kaiuttimet maksavat noin paljon?? Onko tuon ikäisissä iän tuomia ongelmia, kuten kumi- ja muoviosien hapertumia, esim ripustuksisssa?
En käsitä muidenkaan b&o laitteiden hintoja.. Tällä hetkellä huuto.netissä on b&o putkitelevisio myynnissä vain 150 euron hintaan, tuotekuvauksena "hyvä kuva ja ääni". Haluaisinpa nähdä sen kaverin joka tällaisen ostaa tuohon rahaan. Todennäköisesti saa isäntä kärrätä ser-jätteisiin toosan kun toteaa ettei kukaan ottaisi sitä edes ilmaiseksi, saati 150 eurolla.
Bang & Olufsen hinnat
2
692
Vastaukset
- MaVa
No mutta nehän on arvokkaita design-tuotteita, kuten esim. tietyt huonekalut tai koriste-esineet. Taatusti Suomestakin löytyy ihmisiä, jotka voivat ostaa B&O-merkkisen kuvaputkitelkkarin ihan vaan syystä, että saa sanoa omistaneensa sellaisen. Ja kylhän muunkin merkkiset kaiuttimet säilyttävät arvonsa elektroniikkaa paremmin. Ne kumit vielä 15 vuodessa mitään haperru.
- wsup
Ripustuksien uusiminen ei ole mitään rakettikirurgiaa ja kyllä ne kaiuttimet muuten kestää.
Itse olen harkinnut tasaisella kuvaputkella varustetun kuvaputkitelkkarin hankkimista Duck huntia varten ja 150e ei sinänsä ole mikään raha. Tiedän lisäksi ihmisiä jotka eivät halua millään päästää niistä muutenkaan vielä irti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1904228Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1123743Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma443259Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest222577- 1902355
Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu321541- 1001330
Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1421241Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja251214Jos elämäsi ihminen
on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt691078