O: Alaskanhusky urospennut

Urospennut

Viiden pojan pentueesta vielä kaksi näyttävää urosta vailla kotia. Vanhemmat vetovaistoisia, parhaasta päästä. Etsitään aktiivisia, liikkuvia ihmisiä, joilla aikaa koiralle. Hp.100e/koira. Pennut Sodankylässä.
Hinta: 100
Yhteystiedot: Puh.0465922731

3

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Terveitä?

      Ei taida olla puhdasrotuisia? (hinnasta päätellen). Ei varmaan ole rekisteröityjä, madotettuja, rokotetuja, saatika eläinlääkärin tarkastamia? Onko vanhemmat silmäpeilattu, lonkkakuvattu yms. terveeksi todettuja?

    • Huisky

      Ei kai alaskan husky olekaan puhdasrotuinen, vaan sisältää montaa eri vetokoira rotuun kuuluvaa piskiä? Kisoissa ei vetokoirille ei tietääkseni muutenkaan vaadita rekisteriä. Jos olen oikein ymmärtänyt niin koiran paperit ovat siis täysin tarpeettomat ns. pelkästään vetokoiraharrastajalle, eikä harrastajat yleensä papereita kaipaakaan? Vastasinpa vain nyt aloittajan puolesta puolitietämättömänä :)

    • pippelitonttu

      Nimimerkin "terveitä" kannattaisi ottaa selvää mitä tarkoittaa alaskanhusky ennen kuin alkaa päteä. Ne eivät koskaan ole puhdasrotuisia eivätkä rekisteröityjä.

      Ne ovat koiria, joita jalostetaan tasan sillä perusteella, että yhdistetään kaksi huippuvetokoiraa, viis niiden roduista. Siksi ne ovatkin maailman nopeimpia, kestävimpiä ja parhaimpia rekikoiria.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      199
      2617
    2. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      115
      2301
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1638
    4. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      191
      1139
    5. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      47
      1058
    6. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      49
      1043
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      971
    8. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      46
      783
    9. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      6
      783
    10. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      102
      737
    Aihe