miten meni yo:?

...

kertokaapa muutkin miten meni syksyn kirjoitukset ja oletteko tyytyväisiä saamiinne tuloksiin?
itseltäni lähtivät niin enkku, matikka kuin reaalikin ällinä matkaan niin etten voi kuin virnistellä. :D muu roska odottaakin sitten kevättä...

11

978

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Capri

      Sulla meni tosi hienosti. Mietin vaan, että miten pystyit suorittamaan reaalin ja matikan jo nyt? Käytkö neljässä vuodessa, vai onko sulla lyhyt matikka ja paljon reaalin kursseja käyty?

      Mäkin oon ihan tyytyväinen. Kirjoitin äidinkielen ja b-ruotsin. Äidinkielen aine lähtee 93 pisteenä, ja ruotsista tulee melkein varmasti eximia. Laudaturista jäin vain muutamia pisteitä.

      • ...

        reaalissa kävin melkein kaikki kurssit kahden ekan vuoden aikana eli siis ahmimalla... :) ja pitkässä matikassa voi meidän koulussa suorittaa kaikki kurssit kahden ekan vuoden aikana jos vaan jaksaa. eli kirjoittamaan pääsee jo syksyllä jos tietää tahtovansa.


    • Mikko2

      Eipä kauhean hyvin :( Ruotsi meni ihan ok, taitaa tulla yli 200 pistettä, mutta äikkä meni päin mäntyä. Kummatkin aineet lähtee 80 pisteellä.

    • abi

      Ruotsista ootin B:tä ja toivoin että tulis jotenkii tuurilla, kun kuuntelukii meni ihan penkin alle, mut tänää kyselin alustavia, niin tulis M!!!! Oonko vähän ilonen!!! Mut enku harmittaa tooosi paljon, kuuntelu meni tässäkin penkin alle, ja C olis tulossa...aineesta 85 pistettä :) Ruotsiin tooosi tyytyväinen ja enkkuun pettyny, tosin odotukset oli C:ssä, et ei mitenkään hirmuhuonosti menny... Harmittaa vaan sen takia et enkkua tarviisin ens kevään haussa ja ruotsia en..mut tää on elämää ;)

      • simpukka

        Noh, ruotsin kuuntelu meny ihan hiton huonosti, tyylii alle 40pistettä...mut saan varmaankin M keskipitkäst ruotsist, et ois ollu mahkut E.hen, mut kuuntelu pilas kaiken, kevääl uudestaan sit. Äikkä meni päi peetä! C tulossa... *:( sekin keväällä uusiks.


    • :((

      Aivan päin helvet*iä, ruotsi, siis. En tajua miten se meni niin huonosti, harmittaa!! Kuuntelu meni ruotsis hyvin, mutta rakenne osasta tuli huonoin suoritus ikinä, toivottavasti olis tullu opelle korjates virheitä... Äikkä meni niinku odotin, paitsi että odotukset kasvo ku meni rajoille, joten voi olla että yritän viä korottaa.
      En nyt vielä mieti miten meni, kun ei noista lopullisista arvosanoista ikinä tiedä sitte. Sitte kun saan tietää, niin pitää kattoo jos yrittäis parannella.
      Vaikka oon ollut laiska lukios, niin haluaisin nyt yrittää pinnistää mahdollisimman hyvät arvosanat, kun tiedän että kumminkin osaan jos luen..Saa nähdä onko nyt jo liian myöhästä..

      • Napa

        Mä oon kai ihan tyytyväinen. En oo kyl vielkää saanu kaikkia alustavia. Mikähän niissä kestää....? Enkku on lähössä M:nä, pisteitä kasassa 245. (Pettyny, oli kuulemma relistiset mahollisuudet jopa L:ään...)
        Ruotsista tulossa tätä menoo kai kanssa M. Tähä oon tosi tyytyväinen, ku on ylimääräsii ruotsin kurssejaki viel kesken.. Voi jopa nousta E:hen, kuhan saan ne kaikki tulokset.
        On silti ysin keskiarvolla noloa kirjottaa M:n paperit. Omat ja muiden odotukset on ollu korkeemmalla...


    • zoot

      kävin just kysyyn enkun tulokset ja pisteitä 229 eli varma c ja älyttömällä mäihällä vois tulla m riippuu tietenki siitä miten enkku on sujunut valtakunnallisesti toivotaan parasta...

      • piiku

        ruotsin kuuntelujen jälkeen (56/90) olin täysin maani myynyt ja päätin keskittyä loppuajan vain matikkaan, koska normaalitaso ruotsin kuunteluista on ollu 80/90. laskinkin matikkaa sitten aika ahkerasti, varsinkin myöhään illalla, ja niin kivasti kävi, että prelin c nousi aika kivasti... lähti pistettä vaille laudaturina, mikä yllätti mut täysin!
        äikässä molemmat aineet lähti ällinä, mutta jäi tunne, että varsinkin ekassa aineessa kirjoitin paljon alle oman tasoni. virheetkin oli sitä luokkaa, että esim. otsikon jäljessä oli piste...
        ruottin lopullisia en ole saanut, mutta siellä e:n ja m:n rajalla se keikkuu.
        pidetään nyt kaikki peukut pystyssä, että pisterajat ois tänä syksynä poikkeuksellisen alhaalla:) onnea kaikille, jotka jaksoi tsempata!


    • Haba

      Kirjotin vaan B-ruotsin ja ihan kivasti meni. Yleensä numerot pyöriny seiskan ja kasin rajoilla, mutta nyt lähtee ruotsi sitten magnan ja eximian rajoilla... Enemmän kun tyytyväinen! :)

    • pettymys

      Enkku 270, eli ällän rajan alle jään... ja reaalista hädintuskin magna. Matikasta säälittävä A-B.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      87
      5439
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4722
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      3027
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      88
      2955
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      23
      2564
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      61
      2039
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      1976
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      114
      1439
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1328
    Aihe