Matkailupalsta?

Matkaaja

Mikähän tämän palstan tehtävä on? Kun katsotte muita matkailupalstoja, niin niissä kirjoitetaan matkailusta. Tällä palstalla jutut tuntuu olevan ns. pissistasoa olevia ihmissuhdekertomuksia ja niistä kommentoivien jorinaa. Toivottavasti joku jaksaisi kertoa myös Turkista matkailun kannalta.

2

412

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ssr

      Eli matkakertomuksia, kokemuksia, hyviä tai huonoja. Se on ihan totta, että kun selailee esim. Afrikan, Australian ja Oseanian, Baltian, tai oikeastaan minkä tahansa kohteiden keskusteluja, on tekstit huomattavasti asiallisempia kuin täällä.
      Tämä nyt on varmasti tullut jäädäkseen, mutta älkäähän kaikotko täältä te jotka kirjoitatte sellaisia juttuja jotka tänne todella kuuluvat.

      • vaihtakaa palstaa!

        joo, tämä näkyy olevan tällaista teinijorinaa ja lomaromanssikaipuuta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      87
      4362
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      198
      3594
    3. 202
      2971
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      70
      2803
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      55
      2704
    6. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      78
      1270
    7. 60
      1236
    8. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      1052
    9. Missä kuussa

      Rakkaasi on syntynyt?
      Ikävä
      60
      968
    10. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      120
      963
    Aihe